Historie

"Dla mnie wrastające włosy to już przeszłość!"

Img_"Dla mnie wrastające włosy to już przeszłość!"

Tomasz goli się od 17 roku życia. Kilka lat temu na jego twarzy pojawiły się wrastające włosy. Po konsultacji z dermatologiem udało mu się ich pozbyć, a jego skóra jest całkowicie oczyszczona.

Kontekst

Tomaszu, czy zawsze miałeś problemy z wrastającymi włosami?

Po raz pierwszy ogoliłem się, kiedy miałem mniej więcej 17 lat. To było dla mnie bardzo symboliczne: w końcu stałem się mężczyzną! Jednak z biegiem lat golenie stawało się coraz mniej przyjemne. Włosy zaczęły w sposób bolesny rosnąć pod powierzchnią mojej skóry. Od tej chwili nic się nie poprawiło... a nawet wręcz przeciwnie!

Objawy

Czy problem stawał się jeszcze gorszy?

Z biegiem czasu wrastające włosy były coraz większym kłopotem. Moja skóra stawała się czerwona od małych, bolesnych wyprysków, które czasami były źródłem stanu zapalnego. Zacząłem golić się rzadziej. To moja dziewczyna ostatecznie przekonała mnie do zajęcia się tym problemem i skonsultowania się z dermatologiem.

Rozwiazanie

Co polecił dermatolog?

Po zbadaniu mojej skóry wyjaśnił mi, jak tworzą się wrastające włosy, a następnie poradził, abym zamienił piankę do golenia na specjalnie zaprojektowany do tego celu żelu. Zmieniłem również moje nawyki: teraz przygotowuję skórę przed goleniem oczyszczającym żelem, a następnie nakładam mój żel do golenia masując ten obszar skóry przez dwie lub trzy minuty. Teraz wiem, że liczy się każdy krok i jedyna rzecz, której żałuję to fakt, że nie poszedłem po pomoc wcześniej!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły