Rekomendowana przez ponad 90 000 dermatologów

Współpraca z dermatologami: Wyjątkowe partnerstwo w służbie skóry wrażliwej.

Img_Współpraca z dermatologami: Wyjątkowe partnerstwo w służbie skóry wrażliwej.

Laboratorium Dermatologiczne La Roche-Posay współpracuje z ponad 90 000 dermatologów na całym świecie. Dzięki temu łączymy wyjątkowe właściwości wody termalnej z niezrównaną wiedzą specjalistów zajmujących się skórą wrażliwą. Ta trwająca od czterdziestu lat współpraca wykracza daleko poza codzienną pielęgnację skóry wrażliwej. Wspólnie prowadzimy wyjątkowe badania kliniczne, dzielimy się wiedzą dermatologiczną, prowadzimy działania edukacyjne i realizujemy społecznie odpowiedzialne inicjatywy. Każdego dnia tworzymy lepszy świat dla osób ze skórą wrażliwą, współpracując ramię w ramię z ekspertami w dziedzinie pielęgnacji skóry.

Zrozumienie potrzeb i opracowanie rozwiązań

Produkty do pielęgnacji La Roche-Posay, opracowane na potrzeby pielęgnacji komplementarnej, mają za zadanie doprowadzić do zmniejszenia dawek stosowanych leków, łatwiejszego przestrzegania zaleceń lekarskich, a nawet ograniczenia niektórych efektów ubocznych spowodowanych leczeniem dermatologicznym. Przygotowanie preparatów maksymalnie dostosowanych do oczekiwań dermatologów w zakresie skuteczności, łagodności i kosmetyczności, wymaga stałej współpracy. Odnosi się to do każdego etapu przygotowywania produktu do pielęgnacji skóry — począwszy od zidentyfikowania potrzeby, aż po przeprowadzenie  rygorystycznych badań klinicznych.

Spotkania naszego europejsko-brazylijskiego komitetu naukowego, w których bierze udział 15 dermatologów z różnych krajów, stanowią nieocenioną okazję do wymiany doświadczeń oraz dyskusji. Umożliwiają nam lepsze zrozumienie potrzeb skóry wrażliwej i podatnej na schorzenia, a także oczekiwań osób, które zajmują się jej leczeniem. Przykładem połączenia siły innowacyjności Laboratorium Dermatologicznego La Roche-Posay i wiedzy lekarzy jest   LIPIKAR BALSAM AP+, doskonały balsam kojący do skóry bardzo suchej i atopowej, którego skuteczność została potwierdzona  prowadzonego w dziesięciu krajach badania obserwacyjnego. Jego wyniki pokazują, że produkt ten pomógł zmniejszyć częstotliwość nawrotów u 1256 dzieci1.

Zobowiązanie na rzecz odpowiedzialności społecznej przy współpracy z dermatologami

v_logo-fondation_LRP.jpg

Utworzona w 1995 roku Fundacja La Roche-Posay, stanowi dowód naszego zaangażowania na rzecz dermatologów. Co roku przyznaje ona granty młodym naukowcom i zachęca do podejmowania społecznie odpowiedzialnych inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia pacjentów.

Dowiedz się więcej

Edukacja profesjonalistów

Wszystko zaczęło się 15 lat temu w Hiszpanii, podczas spotkania prezesa hiszpańskiego Towarzystwa Dermatologicznego z przedstawicielem Laboratorium Dermatologicznego La Roche-Posay — wspomina Claire Sentenac, dyrektor ds. kontaktów z lekarzami w La Roche-Posay. Ta bezprecedensowa współpraca zaowocowała powstaniem „Klasy rezydentów” — szkolenia mającego na celu zwiększanie świadomości w dziedzinie nowych metod terapeutycznych i znaczenia ochrony przed słońcem wśród młodych lekarzy dermatologów.

Ta obecnie realizowana w 18 krajach inicjatywa stanowiła preludium dla wielu innych podejmowanych przez La Roche-Posay działań wspierających dermatologów.
  Programy edukacyjne, szkolenia internetowe, publikacje naukowe, warsztaty makijażu korekcyjnego, szkoły atopii, pomoc w organizacji akcji „Melanoma Day”, mającej na celu walkę z  czerniakiem...   To wszytko przykłady działań realizowanych wspólnie z lekarzami z myślą o poprawie jakości życia osób ze skórą wrażliwą i cierpiących na schorzenia skóry.

Nauka to ciągła obserwacja

Nasza współpraca z dermatologami nie kończy się wraz z wprowadzeniem produktu na rynek. Dzięki regularnym kontaktom z bardzo dużą liczbą lekarzy, nieustannie zbieramy informacje na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami. Proces ten ma kluczowe znaczenie dla pogłębiania naszej wiedzy i opracowywania jeszcze skuteczniejszych produktów do pielęgnacji skóry.

1Badanie obserwacyjne w grupie 2 060 dzieci z dziesieciu krajów.