Skoncentruj się na...

Co to jest krem BB?

Img_Co to jest krem BB?

Kremy BB to jedne z najpopularniejszych kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych w ostatnim czasie. Czy wiesz dlaczego i czy znasz wszystkie właściwości kremów BB? Dowiedz się co to znaczy BB, jak stosować i jak wybrać dobry produkt tego rodzaju!

Krem BB - co to znaczy BB?

BB to skrót od angielskiego Blemish Balm lub Beauty Balm. Słowa te stosowane są zamiennie i oznaczają mniej więcej to samo, a mianowicie krem piękna czy też krem na niedoskonałości. Mimo angielskiej nazwy, pomysł na produkt narodził się w Niemczech, a w Azji został rozpowszechniony. Otóż dr Christina Schrammek opracowała recepturę tego produktu, lecz dopiero Azjatki, które zaczęły go stosować udowodniły, że warto włączyć ten kosmetyk do codziennej pielęgnacji twarzy. Koreanki słyną bowiem ze swojej naturalnej piękności, młodego wyglądu i gładkiej skóry, pozbawionej nieczystości. Mówi się, że to zasługa właśnie kremu BB. Z tego względu produkt ten tak szybko rozpowszechnił się po całym świecie, jest znany dla większości kobiet i nazywany ,,lekiem Azjatek na piękną skórę’’.

Jeden kosmetyk, wiele właściwości

Krem BB to jeden z najbardziej uniwersalnych kosmetyków. Może być wykorzystany na wiele różnych sposobów, ponieważ wykazuje rozmaite właściwości. Wśród nich wyróżnia się następujące zastosowania.

  • Krem BB można stosować względem każdego typu skóry twarzy. Sprawdza się zarówno przy cerze problematycznej, np. trądzikowej lub tłustej i mieszanej, jak i  suchej czy też wrażliwej. Wynika to stąd, że bb cream łagodzi podrażnienia, nie wysusza, nawilża, koi oraz ułatwia gojenie ran.
  • Stosując krem BB nie musisz dodatkowo nawilżać skóry, ponieważ kosmetyk ten w swoim składzie posiada specjalne składniki nawilżające. Dzięki temu produkt ten pełni rolę zarówno kremu nawilżającego, jak i podkładu.
  • Krem BB wykazuje również właściwości ochronne. Jego skład, zawierający cenne witaminy i minerały pomaga dbać, odbudowywać i regenerować barierę ochronną naskórka, dzięki czemu skóra jest odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
  • Zaaplikowanie kremu BB to gwarancja natychmiastowo odmłodzonej skóry, która dodatkowo jest świeża i wygląda na wypoczętą. Dzieje się to głównie wskutek ukrycia cieni i worków pod oczami, dzięki czemu oczy nabierają świeżego spojrzenia.
  • Krem BB zaleca się również dla osób walczących z przebarwieniami. Kosmetyk ten skutecznie ukrywa zmiany skórne w postaci plam i przebarwień, a dodatkowo wyrównuje koloryt skóry.

Krem BB a podkład. Makijaż z kremem BB

Mimo, że krem BB ma podobne zastosowanie co podkład do twarzy, to działa nieco subtelniej i delikatniej. Kosmetyki typu bb cream mogą być wykorzystane jako fluid i pełnić rolę podkładów BB, jednak wówczas należy liczyć się z tym, że poziom krycia będzie nieco mniejszy. Z jednej strony może to być mały minus, jednak w rzeczywistości jest to ogromna zaleta. Kremy BB zostały bowiem stworzone po to, aby wydobywać naturalne piękno poprzez delikatny makijaż. Co istotne, jeśli potrzebujesz nieco mocniejszego krycia, jakie zapewnia krem BB, możesz nałożyć nieco więcej tego produktu lub zaaplikować go pod fluid, stosowany na co dzień. Wówczas, uzyskasz większe krycie, a jednocześnie będziesz mogła cieszyć właściwościami, jakie zapewnia krem BB.

Dobry krem BB do twarzy

Na rynku kosmetycznym jest wiele różnego rodzaju kremów BB. Większość z nich ma zbliżone właściwości i zastosowanie. Są natomiast trzy kwestie, na które należy zwrócić uwagę. Będą to kolejno odcień kremu; typ skóry, względem której jest dedykowany; charakter - krem z drogerii lub tzw. dermokosmetyk (Hydreane BB Krem La Roche-Posay), czyli dostępny w aptece. Każdy z tych wyznaczników jest niezbędny dla prawidłowego doboru kremu i wpływa na zadowolenie z efektów, jakie daje BB krem.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły