Skoncentruj się na...

Dobry krem pod oczy - co polecają kosmetolodzy?

Resources\Visuels\V4\Headers\Articles\INT\v_header_focuson_default.jpg

Stosowanie dobrego kremu pod oczy jest obowiązkiem każdej kobiety, której zależy na tym, by jak najdłużej zachować swój młody wygląd. Co jednak dokładnie kryje się pod terminem “dobrego kremu pod oczy”? Podpowiadamy, jaki krem pod oczy wybrać!

Dobry krem pod oczy to przede wszystkim skuteczny krem pod oczy, który spełnia wszystkie aktualne potrzeby naszej skóry. Do 25. roku życia zdecydowanie wystarczy nam stosowanie delikatnego, nawilżającego kremu pod oczy, który ochroni skórę w tym miejscu przed przesuszeniem. Jednak po 25. roku życia, gdy mamy już do czynienia z początkami procesu starzenia się skóry, powinniśmy sięgnąć po krem pod oczy, który dzięki zawartości odpowiednich składników odżywczych będzie w stanie poradzić sobie z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi. Wraz z wiekiem należy wybierać preparaty pod oczy z coraz większą ilością substancji przeciwzmarszczkowych i ujędrniających.

Dobry krem pod oczy - dlaczego jego stosowanie jest tak ważne?

Skóra wokół oczu to najcieńszy i najdelikatniejszy fragment naszego ciała. Posiada ona zaledwie 0,5mm grubości, w związku z czym jest w bardzo dużym stopniu narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Skóra wokół oczu bardzo łatwo ulega podrażnieniom i zaczerwienieniom, a ponadto na jej powierzchni najszybciej pojawiają się zmarszczki. Dlatego też tak ważne jest codzienne dostarczanie jej odpowiednich składników odżywczych, by mogła uchronić się przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a tym samym przed szybkim starzeniem.

Krem pod oczy - jaki wybrać?

  • W okolicy 20. roku życia, gdy skóra wokół oczu nie przejawia jeszcze większych skłonności do przesuszania,  powinniśmy stosować lekki krem nawilżający np. na bazie gliceryny z dodatkiem wybranych substancji roślinnych. Jeśli mamy do czynienia z zasinieniami lub obrzękami pod oczami, warto wybierać produkty, które zredukują te mankamenty np. krem z dodatkiem kofeiny, alg czy pietruszki.
  • Po 25. roku życia w stosowanym przez nas kremie pod oczy powinny znaleźć się substancje, które będą w stanie silniej wiązać wodę i zapobiegać powstawaniu zmarszczek mimicznych np. krem z witaminą C i selenem Active C La Roche-Posay.
  • Po 30. roku życia warto już postawić na kosmetyki pod oczy, które będą stymulować produkcję naturalnych włókien kolagenowych, wygładzać skórę i likwidować pierwsze głębsze zmarszczki. W tym czasie bardzo ważne jest włączenie do codziennej pielęgnacji kremu pod oczy z filtrem oraz przeciwutleniaczami - to składniki, które zabezpieczą skórę wokół oczu przed niekorzystnym działaniem słońca i wolnych rodników.
  • Po 40. roku życia należy wybierać silnie ujędrniające i napinające skórę kremy pod oczy. W tym przypadku nadal nie należy zapominać o ochronnych filtrach UVA i UVB, jak również przeciwutleniaczach (witaminach i wyciągach roślinnych).


Apteczny krem pod oczy - dla kogo?

Jeżeli nasze oczy wykazują silne skłonności do zaczerwienień, podrażnień lub reakcji alergicznych na działanie kosmetyków, zdecydowanie powinniśmy wybierać produkty do pielęgnacji oczu z apteki, które zostały dokładnie przebadane pod kątem dermatologicznym i okulistycznym. W tym przypadku sprawdzą się jedynie łagodne i hipoalergiczne kremy, które zostały pozbawione składników drażniących i sztucznych dodatków - substancji zapachowych, konserwujących i koloryzujących.

Krem pod oczy na dzień, a krem pod oczy na noc

Pamiętajmy też o tym, że inne zadania powinien spełniać stosowany przez nas krem pod oczy na dzień, a inne krem pod oczy na noc. Krem na dzień powinien przede wszystkim skutecznie chronić skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i stanowić niejako barierę przed ich wnikaniem w głębsze struktury skóry. Krem pod oczy na dzień musi też dobrze współpracować ze stosowanymi przez nas kosmetykami do makijażu - nie może być zatem zbyt ciężki i powinien szybko wchłaniać się w skórę. Krem na noc powinien być natomiast tłustszy, gęstszy i bogatszy w różnorodne składniki aktywne, które pozwolą skórze na skuteczną regenerację i odbudowę po ciężkim dniu, w którym była ona narażona na działanie słońca, niskich temperatur czy zanieczyszczeń środowiska. Krem na noc powinien też sprawić, że rankiem skóra wokół oczu będzie wyglądała na wypoczętą.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły