0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_BABY | |

KĄCIK RODZICÓW

Codzienna pielęgnacja dziecka

Codzienna pielęgnacja dziecka bez tajemnic. Poznaj porady dermatologów i pediatrów. Dowiedz się jak prawidłowo dbać o skórę Twojego dziecka oraz jak rozpoznać najczęściej występujące problemy skórne u dzieci.

Codzienna pielęgnacja dzieci

Jak pozbyć się ciemieniuchy u niemowlaka?

Ciemieniucha u niemowlaka to zapalenie skórne, zwykle pojawiające się około 8 miesiąca życia. Sposoby na ciemieniuchę u dzieci? Delikatna pielęgnacja wrażliwej skóry niemowlaka hipoalergicznymi produktami oczyszczającymi i oliwką nawilżającą. Sprawdź, jak leczyć ciemieniuchę u dzieci.

Img_Jak pozbyć się ciemieniuchy u niemowlaka?

1. Co to jest ciemieniucha?

Przez kilka miesięcy od narodzin niemowlęta są podatne na patologie i zapalenia skórne. Ciemieniucha u niemowlaka jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej znanych patologii skóry.

Znana również jako łojotok, ciemieniucha wyglądem przypomina łupież oraz grube, żółtawe lub brązowe, pokryte łuskami lub skorupą place. Ciemieniucha u dzieci spowodowana jest głównie przez nadmierną ilość sebum na skórze głowy. Powoduje ono przylepianie się komórek skóry do głowy niemowlęcia.

Ciemieniucha zwykle pojawia się u niemowląt w okolicach ósmego miesiąca życia. Ciemieniuchę u niemowlaka może powodować szereg czynników, takich jak występowanie egzemy, predyspozycje genetyczne lub obecność hormonów matki w organizmie dziecka.

2. Ciemieniucha u niemowlaka - jak się pozbyć?

Nakładaj oliwkę myjącą na skórę głowy niemowlęcia 15 minut przed myciem włosów, następnie umyj włosy okrężnymi ruchami. Spowoduje to zmiękczenie płatów i ich delikatne odlepienie od skóry głowy, dzięki czemu same odpadną. Uwaga: nie usuwaj samodzielnie płatów ciemieniuchy.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty