Skoncentruj się na...

Jak walczyć z suchą skórą na twarzy?

Img_Jak walczyć z suchą skórą na twarzy?

Sucha skóra na twarzy potrzebuje zdecydowanej, a jednocześnie delikatnej pielęgnacji. Chcesz utrzymać ją w dobrej kondycji i cieszyć się zdrowym wyglądem? Skorzystaj z naszych rad i postaw na sprawdzone rytuały kosmetyczne!

Sucha skóra na twarzy – to powinieneś wiedzieć!

Jeżeli twoja cera jest bardzo przesuszona i szorstka, postaw na dogłębną pielęgnację. Wbrew pozorom nie musisz używać tłustych i treściwych kremów, aby nawilżyć skórę – preparaty na bazie olejów mogą być niekomfortowe w noszeniu i nieodpowiednie do stosowania na dzień.

Do pielęgnacji dziennej używaj kosmetyków o lekkiej konsystencji, które szybko wchłoną się w skórę, np. produktów na bazie aloesu. Aloes to bogate źródło witamin A, C i E oraz enzymów, które stymulują odnowę komórkową.

Sucha skóra na twarzy potrzebuje zdecydowanej ochrony przeciwsłonecznej. Wybierając krem na dzień, zwróć uwagę, czy zawiera filtr przeciwsłoneczny – minimum SPF 15, zabezpieczający przed wysuszającym działaniem słońca.

Sucha skóra na twarzy – jak ją ukoić?

Jeżeli masz bardzo przesuszoną skórę twarzy, niezdrowo wyglądającą i wyraźnie zmęczoną, warto poczynić zdecydowane kroki. Codzienna pielęgnacja mocno odwodnionej skóry składa się z dwóch etapów – porannego nawilżania i dogłębnej nocnej regeneracji.


Na dzień najlepiej sprawdzi się krem o minimalistycznej formule, lekkiej konsystencji i z filtrem przeciwsłonecznym, np. prebiotyczny krem nawilżający zmniejszający nadwrażliwość cery od La Roche-Posay. Sucha skóra na twarzy potrzebuje dogłębnego i długotrwałego nawilżenia – w innym przypadku będzie napięta, zaczerwieniona i niekomfortowo ściągnięta. Składnikami zapobiegającymi odwodnieniu skóry są ceramidy, witamina B3 o działaniu kojącym oraz delikatna woda termalna, która uspokaja nadreaktywną skórę. Im mniejsza ilość składników, tym większe prawdopodobieństwo, że cera nie zareaguje alergicznie na kosmetyk.


Do pielęgnacji nocnej świetnie sprawdzą się kremy natłuszczające – półtłuste albo tłuste – zawierające ceramidy, oleje roślinne, mocznik oraz emolienty.

Sucha skóra na twarzy a demakijaż

Aby pielęgnacja przyniosła oczekiwane efekty, należy działać w sposób kompleksowy i zadbać o najmniejsze szczegóły – także rytuał demakijażu. Niektóre mleczka, płyny i emulsje do zmywania makijażu zawierają alkohol i substancje drażniące, które naruszają warstwy ochronne naskórka. Zrezygnuj z inwazyjnych preparatów na rzecz delikatnych kosmetyków oczyszczających, a szybko zobaczysz poprawę kondycji swojej skóry, która odzyska naturalną świetlistość i zdrowy wygląd.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły