Historie

"Te, nieatrakcyjne czerwone ślady należą już do przeszłości!"

Img_"Te, nieatrakcyjne czerwone ślady należą już do przeszłości!"

Wraz z pierwszymi oznakami starzenia i zmianami temperatury, skóra twarzy Emilii cierpiała na powstające brzydkie zaczerwienienie pojawiające się z widocznych rozproszonych naczyń krwionośnych. Po wizycie u dermatologa oraz stosowaniu specjalnych produktów świeżość jej skóry została przywrócona. Oto jej historia.

Kontekst

Emilio, czy zawsze miałaś wrażliwą skórę?

Moja skóra była zawsze naturalnie cienka i bardzo wrażliwa, ale bez szczególnych problemów. Krem nawilżający na dzień to było wszystko, czego potrzebowałam do pielęgnacji mojej skóry. Ale kilka miesięcy temu, zauważyłam pewne zmiany. Moja skóra stała się o wiele bardziej wrażliwa niż wcześniej...

Objawy

Jakie konkretnie objawy zaobserwowałaś u siebie?

Przede wszystkim zauważyłam pojawienie się zaczerwienienia na twarzy, głównie na policzkach. Miałem nawet widoczne naczynka wokół płatków nosa. Zauważyłam również, że słońce lub zmiany temperatury powodują, że zaczerwienienie się pogarsza... Nie wspominając już o stresie lub emocjach, które powodują u mnie uderzenia gorąca! W skrócie moja skóra wydawała się być coraz bardziej wrażliwa. Było coraz gorzej w miarę upływu czasu: nawet gdy nałożyłam dużo podkładu, nie mogłam ukryć tego zaczerwienienia.

Rozwiazanie

Więc co zdecydowałaś się zrobić?

Za radą mamy wybrałam się do dermatologa. Wyjaśnił mi, że mam szczególnie wrażliwą skórę, w przypadku której często występuje trądzik różowaty. Dlatego też do pielęgnacji mojej skóry przepisał mi zielony krem przeciw zaczerwienieniom, który idealnie je pokrywa. Doradził mi również, abym zmieniła zwykłe mydło na delikatne mleczko oczyszczające.
Świeżość mojej skóry została całkowicie odbudowana, a te mało atrakcyjne czerwone ślady należą już do przeszłości...

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły