Historie

„Po latach zmagania się z alergią mogę w końcu wrócić na słońce!”

Img_„Po latach zmagania się z alergią mogę w końcu wrócić na słońce!”

Od 18. roku życia Matylda cierpi na przewlekłą świerzbiączkę letnią. Problem ten był na tyle poważny, że po kilku wakacjach kojarzących się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, zdecydowała się w ogóle zrezygnować z letnich wyjazdów. Tak było, dopóki nie poradzono jej, aby wypróbowała dermatologicznych kremów przeciwsłonecznych, które zawierają filtry UVA i UVB.

Kontekst

Matyldo, jakie były okoliczności pojawienia się u ciebie alergii na słońce?

Zawsze spędzałam wakacje w domu moich rodziców nad morzem. Pewnego razu, kiedy miałam 18 lat, na dekolcie, przedramionach i barkach pojawiły się u mnie małe guzki, którym towarzyszyło nieprzyjemne swędzenie. Myślałam, że jest to jednorazowa reakcja na słońce. Czekałam więc, aż wypryski znikną, i nadal cieszyłam się słońcem przez resztę lata.

Objawy

Czy po jakimś czasie objawy ustąpiły?

Nie za bardzo... Było wręcz coraz gorzej! Jako że kocham słońce, zawsze starałam się wykorzystać każdy jego promień, gdy tylko pogoda na to pozwalała. Jednak po każdym kolejnym pobycie na słońcu reakcja alergiczna pojawiała się szybciej i była silniejsza, z jeszcze większą ilością wyprysków i bardziej dokuczliwym swędzeniem! Zaczęłam sobie uświadamiać, że moja skóra nie może już znieść więcej słońca i być może będę musiała z niego zrezygnować na dobre.

Contexto

Czy znalazłaś rozwiązanie?

Po prostu dołączyłam do grupy dyskusyjnej on-line. Jedna z użytkowniczek internetu powiedziała mi, że miała podobny problem. Chodzi o świerzbiączkę letnią. Poradziła mi wizytę u lekarza. Umówiłam się więc, a dermatolog polecił mi odpowiedni krem ochronny SPF 50, który kupuję w aptece. Zrezygnowałam też ze smażenia się na słońcu przez cały dzień. Od dwóch lat wszystko jest w jak najlepszym porządku! W każdym razie zapomniałam o alergii i mogę w końcu cieszyć się słońcem!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły