Skoncentruj się na...

Makijaż skóry trądzikowej - czyli jak maskować niedoskonałości, by nie pogorszyć stanu skóry?

Img_Makijaż skóry trądzikowej - czyli jak maskować niedoskonałości, by nie pogorszyć stanu skóry?

Rolą makijażu skóry trądzikowej jest zarówno ukrycie niedoskonałości twarzy, jak i jej pielęgnacja. Tylko uwzględniając te dwie kwestie można skutecznie zakryć trądzik, a przy tym nie zaszkodzić skórze i nie pogorszyć jej stanu. Poznaj zasady makijażu skóry trądzikowej i sprawdź, jakie kosmetyki wybrać!

Makijaż skóry trądzikowej - konieczny czy zbędny?

Błędnym jest przekonanie, że dziewczyny lub kobiety z trądzikiem powinny unikać makijażu. Niestety przeświadczenie to jest traktowanie jako prawdziwe. Wówczas makijaż stanowi główną przyczynę trądziku - skoro nie należy się malować, mając trądzikową skórę, oznacza to, że make-up wywołuje ten problem. Należy zaznaczyć, że przyczyną tej choroby skóry są bakterie. Jeśli makijaż twarzy z trądzikiem będzie wykonywany według niżej wymienionych zasad, nie ma obaw, że nasili on niedoskonałości skóry. Konieczne jest również zaznaczenie, że nie sam makijaż negatywnie wpływa na kondycję skóry z trądzikiem, ale sposób jego wykonania oraz zastosowane podczas niego kosmetyki. Przestrzeganie kilku zasad makijażu pomoże ukryć niedoskonałości i poprawić kondycję skóry.

Makijaż kryjący trądzik, czyli jak zakryć trądzik makijażem

Makijaż ukrywający trądzik różni się od tradycyjnego make-upu skóry, która nie posiada znaczących niedoskonałości. Walcząc z trądzikiem, należy pamiętać o kilku istotnych zasadach.
Najważniejsze zostało już wspomniane nieco wyżej - makijaż skóry trądzikowej jest dozwolony i wcale nie przyczynia się do nasilenia problemu. Dobierając odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria, przy pomocy których zaaplikujesz wybrane produkty, możesz mieć pewność, że trądzik nie tylko przestanie być widoczny na czas noszenia makijażu. Dodatkowo, problem ten wcale nie nasili się, ani nie rozprzestrzeni na większą powierzchnię skóry. Pamiętaj zatem, aby sięgać po kosmetyki przeznaczone specjalnie dla osób, borykających się z trądzikiem. Wówczas są to tzw. dermokosmetyki, czyli produkty o działaniu zarówno leczniczym, jak i kosmetycznym. Kosmetyki te powinny być również antytrądzikowe, antybakteryjne, mineralne lub hipoalergiczne. Każda z tych cech jest mile widziana, a makijaż skóry trądzikowej wykonany takimi kosmetykami z pewnością będzie bezpieczny, a Ty make-upem zamaskujesz trądzik

Dobry podkład do skóry trądzikowej - kosmetyk niezbędny, aby makijaż ukrył trądzik

Wykonując makijaż skóry trądzikowej, sięgamy po wiele potrzebnych kosmetyków. Bardzo przydatne okazują się: baza pod makijaż, puder utrwalający, korektor na pojedyncze niedoskonałości, a także rozświetlacz, puder brązujący czy róż. Każdy z tych produktów jest istotny, ponieważ brak jednego czy dwóch czyni make-up niepełnym. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym kosmetykiem wykorzystywanym podczas makijażu maskującego trądzik jest dobry podkład. To właśnie ten produkt sprawia, że niedoskonałości stają się niewidoczne, skóra jest jednolita, nie przesuszona i wygląda naturalnie. Jakie zatem cechy powinien posiadać podkład do skóry trądzikowej?

Najważniejszą z nich jest to, aby był przeznaczony szczególnie dla osób, które borykają się z trądzikiem. Podkłady tego rodzaju różnią się od tradycyjnych fluidów, ponieważ uwzględniają potrzeby skóry trądzikowej.

Bardzo ważne jest, aby podkład był wzbogacony w filtr ochronny. Promienie UV są jednym z wrogów skóry trądzikowej, zatem ochrona SPF jest bardzo pożądana. Warto wybierać podkłady z minimum faktorem SPF 25.

Cennymi cechami podkładu do skóry trądzikowej są jego matujące i jednocześnie nawilżające właściwości. Aplikując taki fluid, możesz mieć pewność, że skóra zostanie zmatowiona, ale nie przesuszona oraz nawilżona bez obaw, że produkcja sebum (czego skutkiem jest błyszczenie twarzy) zostanie wzmożona.

Istotne jest również, aby podkład pozostawiał naturalne wykończenie makijażu bez efektu maski, a przy tym był długotrwały.

Warto sięgać po podkłady z apteki, tzw. dermokosmetyki. Wówczas, posiadają one dwojakie właściwości - sprzyjają wykonaniu estetycznego makijażu oraz wspomagają leczenie skóry trądzikowej. Przykładem takiego fluidu jest Podkład Toleriane Teint La Roche-Posay, cechuje się on również wyżej wymienionymi właściwościami i z tego względu warto wypróbować ten produkt w makijażu skóry trądzikowej

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły