Skoncentruj się na...

Trądzik? Poznaj skuteczne sposoby na zwalczenie tego przeciwnika!

Img_Trądzik? Poznaj skuteczne sposoby na zwalczenie tego przeciwnika!

Choć kojarzony bywa przede wszystkim z okresem nastoletnim, trądzik wielu osobom udowadnia, że może być równie uciążliwy w każdym wieku. Wągry, zaskórniki, a także pryszcze i towarzyszące im często ropne stany zapalne to najbardziej charakterystyczne, a jednocześnie najbardziej znienawidzone objawy trądziku. Mogą pojawiać się zarówno u nastolatków – trądzik młodzieńczy, jak i osób dorosłych. Leczenie trądziku jest procesem trudnym i długotrwałym, w którym istotną rolę odgrywa systematyczność podejmowanych działań, a także ich zasadność. Jak dbać o cerę trądzikową we właściwy sposób i co na trądzik działa najlepiej?

Sposoby na trądzik – postaw na pielęgnację!

Jak pozbyć się trądziku, jak usunąć przebarwienia po trądziku – to pytania, które, jak się okazuje, towarzyszą nie tylko nastolatkom. Trądzik u dorosłych nie należy bowiem do rzadkości, a wręcz przeciwnie. Z jego objawami zmaga się bardzo wiele osób w starszym wieku, także tych, które w okresie nastoletnim nie miały problemów z cerą. Trądzik u osób dojrzałych, zazwyczaj pojawia się ok. 30 roku życia. Zazwyczaj przebiega nieco łagodniej, niż ma to miejsce w okresie nastoletnim, co jednak nie oznacza, że nie jest on uciążliwy. Ropne zmiany skórne, wągry i zaskórniki widoczne na twarzy dla wielu są powodem silnego dyskomfortu, tym bardziej, jeśli zakres ich występowania jest nasilony i tym samym trudny do zamaskowania. Szukając odpowiedzi na pytanie o to, jak wyleczyć trądzik, nie sposób pominąć znaczenia właściwej pielęgnacji cery trądzikowej, która w zakresie niwelowania problemu odgrywa ogromną rolę. Stosowna systematycznie, oparta na produktach zawierających duże ilości składników aktywnych, m.in. o działaniu antybakteryjnym, pozwala ograniczyć ryzyko powstawania niedoskonałości i wyraźnie poprawić kondycję skóry twarzy.

Domowe sposoby na trądzik, czyli pielęgnacyjne ABC

Nie wolno zapominać o tym, że cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa. Wbrew pozorom silnie oczyszczające i głęboko ingerujące w skórę substancje nie pomagają zniwelować trądziku, a wręcz przeciwnie. Często naruszają naturalną warstwę ochronną skóry, doprowadzając do jej przesuszenia, a tym samym spotęgowania problemów skórnych. Dlatego też głównym zadaniem właściwej pielęgnacji cery trądzikowej powinno być przede wszystkim przywrócenie skórze równowagi, a także – dzięki stosowaniu produktów zawierających substancje antybakteryjne – ograniczenie występowania niedoskonałości. Przykładem produktu o tak wielotorowym działaniu może być na przykład krem na trądzik zwalczający niedoskonałości z linii EFFACLAR DUO+, który dodatkowo matuje cerę wykazującą tendencję do przetłuszczania, a także rozjaśnia przebarwienia będące rezultatem zmian zapalnych towarzyszących wypryskom trądzikowym. Zastosowanie tego rodzaju preparatów pozwala więc nie tylko pozbyć się problemów skórnych, charakterystycznych dla cery trądzikowej, ale też wzmocnić jej kondycję i zapobiec nawrotom zmian trądzikowych. Włączenie preparatów dedykowanych cerze problematycznej do codziennej pielęgnacji jest więc skutecznym sposobem na walkę z trądzikiem w każdym wieku.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły