0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_BABY | |

KĄCIK RODZICÓW

Codzienna pielęgnacja dziecka

Codzienna pielęgnacja dziecka bez tajemnic. Poznaj porady dermatologów i pediatrów. Dowiedz się jak prawidłowo dbać o skórę Twojego dziecka oraz jak rozpoznać najczęściej występujące problemy skórne u dzieci.

Codzienna pielęgnacja dzieci

10 zasad, jak uniknąć pieluszkowego zapalenia skóry

Odparzenia, wysypka i zaczerwienienie skóry to tylko niektóre objawy pieluszkowego zapalenia skóry u dzieci. Wrażliwa skóra dziecka wymaga delikatnej pielęgnacji, opartej na hipoalergicznych produktach oczyszczających. Odkryj 10 zasad, jak uchronić dziecko przed pieluszkowym zapaleniem skóry.

Img_10 zasad, jak uniknąć pieluszkowego zapalenia skóry

Zasada nr 1

Delikatnie oczyść skórę dziecka

Wybierz produkty do oczyszczania wrażliwej skóry dziecka, zawierające hipoalergiczne receptury i zapewniające gwarantowaną tolerancję przez dzieci. Oliwka myjąca dla dzieci to idealna opcja w codziennej pielęgnacji dziecka, jest delikatna i relaksująca podczas kąpieli niemowląt. Gdy niezbędna jest wyjątkowo szybka skuteczność, zwłaszcza kiedy pojawia się poważna wysypka i odparzenie pieluszkowe, przyspiesz leczenie sięgając po delikatny produkt oczyszczający dla niemowląt.

Zasada nr 2

Osuszaj skórę dotykając, nie pocierając

Po delikatnym umyciu wrażliwej skóry dziecka, wysusz ją przy użyciu miękkiego ręcznika. Skórę lekko dotykaj i osuszaj ręcznikiem, ale nie pocieraj, aby uniknąć podrażnienia.

Zasada nr 3

Unikaj brudnych pieluch

Często zmieniaj pieluchy, aby uniknąć rozmoczenia, które może pojawić się podczas kontaktu skóry dziecka z kałem i moczem. W ciężkich przypadkach rozważ również zmianę pieluch w nocy, jeżeli dziecko się obudzi.

Zasada nr 4

Sucha pupa

Używaj chłonnych pieluch, które w możliwie jak największym stopniu ochronią wrażliwą skórę niemowlęcia przed wilgocią.

Zasada nr 5

Pozwól skórze oddychać

Unikaj zbyt ciasnych pieluch i syntetycznych majtek, które uniemożliwiają odparowanie wilgoci i zwiększają ryzyko infekcji bakteryjnych skóry. Pamiętaj, że podrażnienie skóry dziecka często występuje w fałdach skórnych i w miejscach, które mają kontakt z potem lub śliną.

Zasada nr 6

Spryskaj, aby oczyścić skórę

Przed nałożeniem kremu ochronnego, możesz zastosować spray oczyszczający dla dzieci, aby złagodzić ewentualne powierzchniowe podrażnienie skóry na pupie dziecka.

Zasada nr 7

Dodatkowa ochrona przed pieluszkowym zapaleniem skóry

Po każdej zmianie pieluchy nałóż balsam ochronny dla niemowląt na całą pupę.

Zasada nr 8

Myj ręce przed kontaktem ze skórą dziecka

Dokładnie myj ręce przed i po każdej zmianie pieluchy.

Zasada nr 9

Nie używaj detergentów

Stosuj delikatne, hipoalergiczne detergenty o niskiej zawartości środków powierzchniowo czynnych do prania niemowlęcych ubrań i wszystkich tkanin mających kontakt ze skórą dziecka.

Zasada nr 10

Skonsultuj się z pediatrą

Poradź się swojego pediatry, gdy odparzenia pieluszkowe zaczną się sączyć lub, gdy pojawią się wypryski i wysypka pieluszkowa.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty
6220CICAPLAST BAUME B51153337872412998CicaplastCiało|Dla dzieci/Pielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgnacja|Regeneracja wszystkich obszarów ciałaCiało|Dla dzieciPielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgnacja|Regeneracja wszystkich obszarów ciała0.00
La Roche-Posay CICAPLAST BAUME B5 KOJĄCY BALSAM REGENERUJĄCY zdjęcie