Historie

"Nauczyłam się, jak codziennie pielęgnować moją suchą skórę"

Img_"Nauczyłam się, jak codziennie pielęgnować moją suchą skórę"

Ściągnięcie, szorstkość, nadwrażliwość i uczucie dyskomfortu: Karolina zawsze miała suchą skórę twarzy. Aby odżywić skórę i złagodzić podrażnienia, zaczęła stosować mocno odżywiające ukierunkowane na ten problem preparaty pielęgnacyjne. Dzięki tym codziennym czynnościom nareszcie ma aksamitną skórę...

Kontekst

Karolino, od kiedy masz suchą skórę?

Suchą skórę miałam już jako dziecko. Pamiętam bardzo wyraźnie rodzinne wakacje w górach. Zawsze miałam spierzchnięte usta i różowe policzki. Kiedy byłam mała, w zasadzie mi to nie przeszkadzało, ale z wiekiem suchość skóry naprawdę zaczęła mnie krępować.

Objawy

Jakie były konkretne objawy?

Moja skóra była stale napięta, a przy najmniejszym nawet zimnie zaraz pękała. Tu i ówdzie na mojej twarzy pojawiały się nawet małe płaty suchej skóry. Nie było to zbyt atrakcyjne... Po nałożeniu makijażu efekt był jeszcze gorszy, było pewne, że moja skóra stanie się sztywna jak karton. W zasadzie nie wiedziałam co z tym zrobić. Kremy kupowane w sklepach prawie w ogóle nie pomagały.

Rozwiazanie

Więc co zdecydowałaś się zrobić?

Mniej więcej 3 miesiące temu rozmawiałam na ten temat z farmaceutką. Zaproponowała mi specjalne preparaty do skóry suchej. Zawierały składniki odżywcze, aby chronić moją skórę i jednocześnie ją wygładzać. To działa ... Uczucie ściągnięcia minęło, moja skóra jest znów miękka! Farmaceutka doradziła mi także, abym stosowała specjalny preparat do ust, co położyło kres problemowi spierzchniętych ust. Dwa tygodnie temu znów pojechałam na narty i nie miałam problemów z pierzchnięciem ust. Dzięki pomocy mojej farmaceutki naprawdę nauczyłam się, jak codziennie dbać o moją suchą skórę. Jedno jest pewne: teraz zawsze będę mieć pod ręką moje preparaty odżywiające do skóry. I to na długo!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły