Skoncentruj się na...

Czy skóra po zabiegach kosmetycznych wymaga specjalnej ochrony?

Img_Czy skóra po zabiegach kosmetycznych wymaga specjalnej ochrony?

Zabiegi kosmetyczne korygujące drobne niedoskonałości skóry i zmiany, jakie pozostawia na naszych twarzach upływ czasu, stres i niekorzystne warunki życia, są coraz popularniejsze. Coraz więcej kobiet korzysta dziś z dobrodziejstw gabinetów kosmetycznych. Pamiętajmy jednak, że nasza skóra po każdej większej ingerencji dermatologicznej wymaga

Co oferują gabinety kosmetyczne?

Popularne zabiegi kosmetyczne, takie jak manualne oczyszczanie skóry twarzy, peeling chemiczny, wygładzanie i ujędrnianie skóry czy mezoterapia igłowa, mogą nie tylko poprawić nam samopoczucie, ale przynoszą wymierne korzyści zmęczonej lub zniszczonej szkodliwymi czynnikami środowiskowymi skórze. Umiejętnie przeprowadzone profesjonalne zabiegi kosmetyczne mogą poprawić jędrność i elastyczność naszej skóry, stymulują procesy komórkowe i umożliwiają regenerację naskórka, pomagają zredukować tkankę tłuszczową i zmarszczki, złagodzić objawy atopowego zapalenia skóry, trądziku lub pękających naczynek. Popularne zabiegi kosmetyczne, takie jak manualne oczyszczanie skóry twarzy, peeling chemiczny, wygładzanie i ujędrnianie skóry czy mezoterapia igłowa, mogą nie tylko poprawić nam C1 -Internal use samopoczucie, ale przynoszą wymierne korzyści zmęczonej lub zniszczonej szkodliwymi czynnikami środowiskowymi skórze. Umiejętnie przeprowadzone profesjonalne zabiegi kosmetyczne mogą poprawić jędrność i elastyczność naszej skóry, stymulują procesy komórkowe i umożliwiają regenerację naskórka, pomagają zredukować tkankę tłuszczową i zmarszczki, złagodzić objawy atopowego zapalenia skóry, trądziku lub pękających naczynek.

Profesjonalna ochrona przeciwsłoneczna po zabiegach kosmetycznych

Większość zabiegów kosmetycznych powinna być wykonywana w profesjonalnych gabinetach pod okiem specjalistów. Pamiętajmy jednak, że równie ważnajak fachowośći bezpieczeństwo samego zabiegu jest późniejsza właściwa pielęgnacja skóry twarzy, która potrzebuje przecież czasu, by wrócić do pełni formy.

W tym procesie nieocenione wsparcie zapewniają produkty do ochrony przeciwsłonecznej firmy La Roche-Posay z serii Anthelios. Produkty La Roche-Posay testowane są na skórze wrażliwej i reaktywnej, dzięki czemu idealnie sprawdząsię jako czynnikochronny skóry po popularnych zabiegach kosmetycznych. Minimalistyczna, uproszczona tylko do niezbędnych składników formuła produktów z serii Anthelios sprawia, że nie podrażniają one nieco naruszonej po zabiegach kosmetycznych warstwy naskórka. Zastosowana w nich woda termalna nie tylko łagodzi podrażnioną skórę twarzy, ale działa również antyoksydacyjnie. Ich delikatne składniki nie powodują szczypania, dlatego większość z nich można z powodzeniem stosować na wrażliwe okolice oczu.

Profesjonalne kosmetyki Anthelios świetnie nawilżają skórę twarzy, a niektóre z nich mogą być także z powodzeniem stosowane do mikropigmentacji i ujednolicenia kolorytuw przypadku drobnych przebarwień po zabiegach.

Pielęgnacja skóry po zabiegach kosmetycznych

Skóra to bardzo ważny i największy organ naszego ciała. Całkowita powierzchnia skóry dorosłego człowieka wynosi nawet 2 metry kwadratowe, a jej ciężar dochodzi do 5 kg. Jednocześnie jest to organ skomplikowany, wielowarstwowy, bardzo wrażliwy i podatny na zmiany środowiskowe. Z jednej strony skóra chroni nasze narządy wewnętrzne przed wpływem niepożądanych czynników zewnętrznych, z drugiej odbija jak zwierciadło kondycję naszego organizmu, która przecież również nie pozostaje bez zmian.

Dlatego właśnie tak ważna jest jej codzienna pielęgnacja. Okazjonalne zabiegi kosmetyczne w profesjonalnych gabinetach nie będą efektywne, jeśli my sami nie zadbamy o kondycję naszej skóry na co dzień. Na szczęście to zadanie ułatwiają nam wysokiej jakości kosmetyki La Roche-Posay. Odpowiednio dobrane do naszego profilu dermatologicznego zwiększą skuteczność profesjonalnych zabiegów, przedłużą i uwydatnią ich działanie, a stosowaneregularnie być może pozwolą nam uniknąć w przyszłości uciekania się do bardziej inwazyjnych metod.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły

La Roche-Posay poleca

Zobacz wszystkie produkty
6220CICAPLAST BAUME B51153337872412998CicaplastCiało|Dla dzieci/Pielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgnacja|Regeneracja wszystkich obszarów ciałaCiało|Dla dzieciPielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgancja delikatnej skóry dzieci|Pielęgnacja|Regeneracja wszystkich obszarów ciała0.00
La Roche-Posay CICAPLAST BAUME B5 KOJĄCY BALSAM REGENERUJĄCY zdjęcie