0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_BABY | |

KĄCIK RODZICÓW

Codzienna pielęgnacja dziecka

Codzienna pielęgnacja dziecka bez tajemnic. Poznaj porady dermatologów i pediatrów. Dowiedz się jak prawidłowo dbać o skórę Twojego dziecka oraz jak rozpoznać najczęściej występujące problemy skórne u dzieci.

Codzienna pielęgnacja dzieci

Jak rozpoznać i leczyć trądzik niemowlęcy?

Podczas kilku miesięcy od narodzin niemowlęta są podatne na patologie i zapalenia skórne. Dwa najczęstsze problemy skórne u dzieci to trądzik niemowlęcy i ciemieniucha. Mimo, że nie należy się od razu martwić, ponieważ te problemy zazwyczaj mijają same, poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak sobie z nimi radzić, jeżeli się pojawią.

Img_Jak rozpoznać i leczyć trądzik niemowlęcy?

Czym jest trądzik niemowlęcy?

Trądzik niemowlęcy to powszechna patologia skóry, która może pojawić się w pierwszych 3 miesiącach życia dziecka. Zazwyczaj jest ona odzwierciedleniem hormonów mamy. U około 20% zdrowych noworodków mogą pojawić się powierzchniowe krostki. Trądzik niemowlęcy może występować w formie czerwonych wyprysków na twarzy, zwłaszcza na policzkach, czole, brodzie, a czasami nawet na plecach. Objawy trądzika noworodka to również małe białe krostki na skórze, wyczuwalne pod opuszkami palców. Czasami skóra dziecka na i wokół wyprysków robi się czerwona. Objaw patologii skóry niemowlęcia może się nasilać wraz ze wzrostem temperatury.

Jak leczyć trądzik niemowlęcy?

Trądzik niemowlęcy zazwyczaj znika samoistnie kilka miesięcy po pojawieniu się, bez konieczności leczenia dermatologicznego. Możesz jednak zapobiec jego pogorszeniu stosując się do kilka prostych zasad:

1. Aby uniknąć podrażnienia skóry dziecka podczas kąpieli lub prysznica, zastosuj delikatny płyn do mycia dla niemowląt bez zawartości mydła. Możesz również używać termalnej wody źródlanej lub roztworu wzbogaconego o cynk, aby zniwelować podrażnienie i ukoić wrażliwą skórę swojego dziecka.

2. Poza leczeniem, pamiętaj, aby nie używać produktów, które mogłyby pogorszyć stan skóry dziecka, takich jak tłuste maści lub produkty przeciwtrądzikowe dla nastolatków i dorosłych.

3. W przypadku wątpliwości zwróć się po poradę do lekarza.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty