Historie

"Udało mi się załagodzić stan zapalny!"

Img_"Udało mi się załagodzić stan zapalny!"

Rok temu Piotr cierpiał na ciężkie łojotokowe zapalenie skóry w rejonie twarzy i skóry głowy. Ale dzięki specjalistycznej pielęgnacji udało mu się rozwiązać ten problem. Oto jego historia.

Kontekst

Piotrze, kiedy po raz pierwszy pojawiło się u Ciebie łojotokowe zapalenie skóry?

Czerwone plamy pojawiły się w zeszłym roku. Początkowo problem ten dotyczył tylko części mojej twarzy, ale szybko zmiany rozprzestrzeniły się w pobliże linii włosów i wtedy zaczął pojawiać się łupież. To była prawdziwa gehenna.

Objawy

Jakie były konkretne objawy?

Miałem na skórze małe czerwone plamki wzdłuż linii włosów, na brodzie, a także wokół krawędzi nosa i na czole. Było to naprawdę mało atrakcyjne. Skóra zaczęła się nawet w niektórych obszarach łuszczyć i swędzieć. Było mi bardzo trudno z tym żyć, a moje samopoczucie nie było najlepsze. Latem ubiegłego roku problem nieznacznie się poprawił, ale jeszcze gorszy wrócił ponownie jesienią. Zauważyłem również, że stan mojej skóry się pogarszał, gdy byłem zestresowany, co nie jest rzadkością w mojej pracy! Postanowiłem odwiedzić dermatologa.

Rozwiazanie

Co zaproponował Ci dermatolog?

To na wizycie po raz pierwszy usłyszałem nazwę łojotokowe zapalenie skóry. W pierwszej chwili nie bardzo wiedziałem, co to jest. Aby się go pozbyć, lekarz zasugerował, bym po pierwsze stosował delikatny środek do czyszczenia twarzy i szampon specjalnie przystosowany do zwalczania mojego problemu. Przepisał mi też krem przeciwgrzybiczy do stosowania miejscowego na łuszczące się plamy i krem ​​dermokosmetyczny do codziennego stosowania na całą twarz. Rezultat był natychmiastowy: szybko zauważyłem wyraźną poprawę. Po kilku tygodniach problem plam stał się mniejszy, a ogniska zapalne nie były tak poważne jak wcześniej. Nadal stosuję specjalne środki do leczenia i pielęgnacji łojotokowego zapalenia skóry, aby utrzymać dobre rezultaty. Ulżyło mi: udało mi się załagodzić stan zapalny!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły