Skoncentruj się na...

Nadmierne wypadanie włosów - jak radzić sobie z problemem?

Img_Nadmierne wypadanie włosów - jak radzić sobie z problemem?

Nie każdemu dane jest mieć piękne i gęste włosy. Niestety wiele osób zmaga się z problemem nadmiernie wypadających włosów. Ich utrata może być nagła albo stopniowa, a przyczyn tego zjawiska jest kilka. Dlatego bardzo ważne jest to, aby dobrze zdiagnozować źródło i dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Nadmierne wypadanie włosów - przyczyny

Nadmierne wypadanie włosów może być wywołane przez różne czynniki:

 • chorobę - nagła utrata włosów może być pierwszym objawem choroby związanej z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy czy niedokrwistością,
 • złą dietę lub zaburzenia jedzenia,
 • stres,
 • okres poporodowy,
 • łysienie: dziedziczne (androgenowe) lub plackowate,
 • stan zapalny organizmu,
 • nadmiar witaminy A,
 • antykoncepcję,
 • zbyt częste zabiegi fryzjerskie.
Istotne jest to, żeby odpowiednio zdiagnozować przyczynę problemu, a nierzadko jest ona złożona z kilku czynników, i dobrać odpowiednią kurację. Warto skonsultować się ze specjalistą zajmującym się włosami i skórą głowy , czyli trychologiem.

Jak zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów?

Na szczęście w odpowiedzi na mnogość przyczyn odpowiedzialnych za nadmierne wypadanie włosów, istnieje duża liczba sposób, w jaki możemy leczyć ten problem. Gdy organizm prawidłowo pracuje, można szybko i skutecznie zniwelować wypadanie włosów poprzez stymulowanie wzrostu nowych włókien oraz wzmocnienie osłabionych kosmyków. Jakie kroki podjąć, by zahamować nadmierne wypadanie włosów?

Stosowanie odpowiednich preparatów

W pielęgnacji włosów skłonnych do wypadania warto używać kosmetyków bogatych w aminokwasy, peptydy, keratynę, witaminy, enzymy, minerały czy fitohormony, które starannie wmasowujemy w skórę głowy. Aby umożliwić preparatom wniknięcie w brodawki włosów, należy oczyszczać skórę głowy peelingiem i dobrym szamponem. Aplikując kosmetyk, warto wykonać delikatny masaż, który pobudzi komórki włosów do wzrostu. Sprawdzonym produktem, który pomógł wielu osobom pozbyć się problemu nadmiernie wypadających włosów jest Kerium od La Roche-Posay. Ta intensywna kuracja przeciw wypadaniu włosów sprawi, że już po pierwszym użyciu preparatu odczujemy różnicę, natomiast po sześciu tygodniach nasza fryzura uzyska zupełnie nowy wygląd - będzie gęstsza, odżywiona, wzmocniona i piękniejsza. Formuła oparta o Aminexil i Madekasozyd skutecznie celuje w źródło problemu i eliminuje objawy. Produktu mogą używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a dwie końcówki odpowiednie dla długich lub krótkich włosów sprawiają, że kosmetyk można skutecznie aplikować.

Dobra dieta

Aby zahamować nadmierne wypadanie włosów z cebulkami, często wystarczy zmienić dietę, dodając do niej odpowiednie produkty oraz eliminując te, które zwiększają problem.

Co warto jeść, by zahamować nadmierne wypadanie włosów?

 • produkty bogate w witaminę E, B, C i A - np. makarony, pieczywo pełnoziarniste, pomarańcze, pomidory, paprykę, owoce cytrusowe
 • produkty zawierające cynk, miedź i żelazo - np. orzeszki ziemne, ostrygi, gorzka czekolada, kakao, soja, kasza jaglana
 • produkty bogate w białko - np. nabiał, rośliny strączkowe, mięso, ryby, komosę ryżową
Co wyeliminować z diety, by wzmocnić włosy?
 • kawę
 • biały cukier
 • wysoko przetworzoną żywność - chipsy, fast foody, słodycze
 • metale ciężkie zawarte w hodowlanych kurczakach i indykach karmionych antybiotykami

Odpowiednia pielęgnacja

Częstym powodem, przez który włosy nadmiernie wypadają (zwłaszcza u kobiet), jest ich zła pielęgnacja i zbyt duża ilość zabiegów fryzjerskich. Suszenie, prostowanie, kręcenie, farbowanie czy wiązanie w kucyk sprawiają, że włosy stają się osłabione i w konsekwencji wypadają. Dlatego pierwszą reakcją po tym, jak zobaczymy, że fryzura straciła objętość, powinno być zmniejszenie tego typu czynności. Odpowiednia pielęgnacja włosów może być kluczem do ich pięknego wyglądu.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły