Skoncentruj się na...

Skóra alergiczna, bardzo wrażliwa - złożona rzeczywistość

Img_Skóra alergiczna, bardzo wrażliwa - złożona rzeczywistość

Skóra o niskiej tolerancji cierpi z powodu zaczerwienienia, kłucia i podrażnienia. Istnieje tylko jedna zasada, której należy przestrzegać, aby poprawić codzienny komfort delikatnej skóry: należy mieć wzgląd na jej delikatność stosując preparaty hypoalergiczne, których formuła zawiera minimum składników.

Objawy

Ekstremalne reakcje skórne

Skóra z nietolerancją jest bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych i charakteryzuje się tym, że daje codzienny dyskomfort oraz bardzo łatwo ją podrażnić. Można to rozpoznać dzięki niektórym oznakom, o różnym stopniu nasilenia. Na przykład dolegliwości skóry obejmują zaczerwienienie i kłucie, jest ona napięta, rozgrzana lub swędzi. Możemy też doświadczyć niemalże uczucia pieczenia.

Przyczyny

Wrażliwość na alergeny

Skóra o niskiej tolerancji jest generalnie bardziej wrażliwa na alergeny i dlatego też jest szczególnie wrażliwa na składniki stosowane w produktach kosmetycznych do pielęgnacji skóry. Najczęstszymi alergenami są substancje zapachowe i konserwanty. Mogą one spowodować uszkodzenie bariery ochronnej skóry, która nie spełnia już swojej roli ochronnej. Skóra łatwo staje się odwodniona, gorąca i ściągnięta.

Zabiegi pielegnacyjne

Cel: nawilżenie skóry i zmniejszenie jej wrażliwości

Przy pielęgnacji skóry o niskiej tolerancji, która ma przynieść jej codzienny komfort, niezbędne są pewne czynności:

  • Delikatne oczyszczanie skóry za pomocą dermatologicznego płynu do oczyszczania skóry.
  • Stosowanie kojącej i przeciwzapalnej wody termalnej, aby zakończyć proces oczyszczania cery.
  • Nakładanie kojącego, ochronnego kremu, specjalnie przeznaczonego do skóry o niskiej tolerancji, który zawiera minimalną ilość składników.

    Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z dermatologiem.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły