Aby odmienić życie skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa: chcemy wiedzieć, co czujesz

Img_Skóra wrażliwa: chcemy wiedzieć, co czujesz

Osoby ze skórą wrażliwą lub z problemami skórnymi (skóra nietolerancyjna, atopowa lub trądzikowa) doświadczają pewnych szczególnych i indywidualnych odczuć, które czasami trudno jest ubrać w słowa. Jako Laboratorium Dermatologiczne La Roche-Posay jesteśmy przekonani, że uwzględnianie aspektów natury psychologicznej stanowi istotny element pozwalający zaoferować osobom z bardzo wrażliwą skórą kompleksowe, innowacyjne i skuteczne rozwiązanie ich problemów.

Objawy to nie wszystko, ważna jest także jakość życia

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Laboratorium dermatologicznego La Roche-Posay wynika, że ponad 50% kobiet określa swoją skórę jako wrażliwą (1). Wrażliwość ta jest spowodowana większą czułością zakończeń nerwów skórnych i niższym progiem tolerancji (2), a przy tym znajduje wyraz w objawach klinicznych, takich jak zaczerwienienia, rumień, podrażnienia itp. Mając je na uwadze, pracownicy Laboratorium dermatologicznego La Roche-Posay każdego dnia stawiają sobie za cel znalezienie idealnej równowagi między skutecznością a łagodnością wszystkich opracowywanych przez siebie preparatów.

Oprócz objawów klinicznych, które mogą być wykryte przez dermatologa, wrażliwość skóry (podobnie jak wiele innych schorzeń dermatologicznych, takich jak atopia, egzema, trądzik młodzieńczy i różowaty) może nieść ze sobą także bardziej niebezpieczne skutki. Gorsza jakość snu, utrata pewności siebie, gorsze wyniki w szkole, czy pracy... Problemy skórne mają często negatywny wpływ na życie osób, które muszą się z nimi mierzyć. Nierzadko nie docenia się jednak powagi tych konsekwencji. Naszym zdaniem, tego rodzaju skutki należy zwalczać z taką samą determinacją, jak objawy skórne.

Innowacyjne narzędzie: wskaźnik jakości życia

Laboratorium dermatologiczne La Roche-Posay, mając świadomość trudności związanych z pomiarem wrażeń poszczególnych osób, zdecydowało się na stosowanie naukowej siatki analitycznej. Z tego powodu postanowiliśmy posługiwać się opatentowanym narzędziem referencyjnym wykorzystywanym w wielu gałęziach medycyny, w celu pomiaru korelacji między objawami klinicznymi a negatywnym wpływem na codzienne życie. Narzędziem tym jest wskaźnik jakości życia.

Na różnych etapach oceny naszych produktów do pielęgnacji skóry, wolontariusze są proszeni o wypełnienie kwestionariusza zawierającego pytania dotyczące różnych aspektów ich codziennego życia: negatywnych odczuć, zaburzeń snu, życia towarzyskiego itp. Porównanie wyników otrzymanych na początku i na końcu badania pozwala nam zmierzyć, w jaki sposób nasze produkty wpływają na jakość życia pacjentów. To wspaniałe narzędzie otwiera nowe możliwości opracowywania indywidualnie dostosowanych programów terapeutycznych, które są bardziej skuteczne i mają bardziej precyzyjne działanie, a ponadto zaspokajają wszystkie potrzeby osób ze skórą wrażliwą — począwszy od objawów klinicznych, aż po kwestie natury psychicznej.

Na drodze ku dobremu samopoczuciu

Oprócz dopasowanych i skutecznych produktów, które delikatnie działają na skórę wrażliwą, La Roche-Posay oferuje także warsztaty dla osób dotkniętych schorzeniami skórnymi. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiadują się,  w jaki sposób na nowo zaakceptować siebie dzięki technikom makijażu korekcyjnego, a także poznają proste sposoby na poprawę jakości codziennego życia.

Badanie przeprowadzone na próbie ponad 3000 kobiet w Chinach, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Francji.
Źródło: L'Oréal Recherche.