Dziennik skóry wrażliwej
Img_Dziennik skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa i produkty codziennej pielęgnacji: przyjaciele czy wrogowie?

Dla coraz większej liczby kobiet, we wszystkich grupach wiekowych, posiadających różne typy skóry, na różnych kontynentach, pielęgnacja skóry stała się synonimem słowa stres. Gdy skóra wrażliwa przestaje tolerować jakiekolwiek produkty, niezależnie od tego jak niewinny wydaje się ich skład, gdy grozi zaczerwienieniem, podrażnieniem, a nawet bólem, pokusą jest, aby oczyścić półki łazienkowe ze środków nawilżających i kosmetyków do makijażu, a następnie się poddać!

Ale prawdą jest, że być może bardziej niż jakakolwiek inna, skóra wrażliwa lub alergiczna potrzebuje specjalistycznej codziennej pielęgnacji, aby przywrócić jej barierę ochronną i bronić się przed szkodliwymi czynnikami. Przeczytaj nasze wskazówki objaśniające krok po kroku, jak najlepiej i we właściwy sposób dbać o skórę wrażliwą przez cały dzień.

Produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej: najlepsze produkty oczyszczające, nawilżające i kosmetyki do makijażu

Krok 1: Perfekcyjnie oczyszczaj skórę niepozbawiając jej bariery ochronnej

W ciągu nocy skóra gromadzi na swojej powierzchni sebum i martwe komórki. Aby rozpocząć dzień ze świeżą skórą twarzy bez usuwania hydrolipidowej bariery ochronnej, wybierz delikatne mleczko do oczyszczania, płyn micelarny lub mydło do skóry suchej i bardzo suchej (surgras). Produkty te powinny być pozbawione środka powierzchniowo czynnego i posiadać zrównoważone pH, aby zapewnić skórze naturalne, kwaśne pH.

Krok 2: Nawilżaj skórę preparatami o ograniczonym składzie

Napraw delikatną barierę ochronną skóry wrażliwej stosując minimalistyczny preparat nawilżający, ponieważ produkty zawierające substancje zapachowe, barwniki i alergeny, takie jak nikiel, mogą powodować wrażliwość skóry. Szczelne opakowanie pomoże uniknąć zanieczyszczeń i umożliwi zabezpieczenie właściwej formuły. Warto również zapoznać się z najnowszymi składnikami aktywnymi, aby uspokoić nadwrażliwe nerwy skóry wrażliwej. Odkrywaj.  Toleriane Ultra.

Krok 3: Wybierz odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem i zanieczyszczeniem

Ekspozycja na promieniowanie UV może pogarszać dyskomfort skóry wrażliwej, a także pogarszać zaczerwienienie. Upewnij się, że stosowanie filtra przeciwsłonecznego jest częścią twojej codziennej pielęgnacji. Szukaj lekkich, płynnych konsystencji, aby uniknąć nadmiernego pocierania skóry, z ochroną przeciwsłoneczną, co najmniej SPF30 UVA/UVB. Najbardziej zaawansowane rozwiązania dermokosmetyczne oferują również konsystencję zapobiegającą przenikaniu zanieczyszczeń, aby zapobiec przywieraniu drażniącego kurzu do skóry i wywoływaniu stresu oksydacyjnego.

Krok 4: Odkryj makijaż dostosowany do wymagających potrzeb skóry

Wieczorny makijaż dla skóry wysokiej tolerancji przynosi korzyści skórze wrażliwej skłonnej do rumienienia się i zaczerwienienia. Kremy BB i CC dla skóry właściwej nadają się doskonale, ponieważ wspomagają przywrócenie bariery ochronnej, a wiele z nich oferuje wysoką ochronę SPF. Niektóre z obecnych na rynku preparatów o awangardowym składzie zawierają również aktywne składniki przeciwzapalne, takie jak Ambophennol, aby błyskawicznie i długotrwale poprawiać tonację skóry. Odkryj  Rosaliac CC

Krok 5: Zachowaj swój krem SOS tuż pod ręką

Jako środek na ratunek miej przy sobie spray chłodzący, taki jak ten mieszczący się w kieszeni preparat. Używaj, gdy skóra potrzebuje Ukojenia lub w celu uniknięcia potencjalnego stanu zapalnego. Pokochasz również łagodzące i chłodzące działanie preparatu po oczyszczeniu skóry lub pobudzającej sesji na siłowni. Odkryj  Woda Termalna.

Krok 6: Już jutro obudź się i uspokój skórę


Czy twoja skóra wydaje się podrażniona po przebudzeniu? To nie przypadek, że wiele kobiet, odczuwa narastającą wrażliwość skóry, jako pierwszą rzecz po przebudzeniu. W nocy skóra wrażliwa zmaga się z neutralizacją wolnych rodników gromadzonych w ciągu dnia. Co gorsza, histamina  – cząsteczka wywołująca świąd i zaczerwienienie  –  uwalnia się na chwilę przed przebudzeniem.  Rezultat? Poranna skóra, która jest podrażniona, swędzi i piecze, jakbyś nie zmrużyła oka!
Aby rozbroić tą bombę podrażnień, spróbuj ukoić skórę wrażliwą w ciągu nocy, stosując konkretne rozwiązania dermokosmetyczne, aby oczyścić skórę z wolnych rodników, jednocześnie łagodząc stan zapalny i impulsy nerwowe. W końcu, nawet z wrażliwą skórą, każda z nas zasługuje na to, aby obudzić się i czuć się od rana odświeżoną! Odkryj  Toleriane Ultra na noc.