Aby odmienić życie skóry wrażliwej

Warsztaty makijażu korekcyjnego: wyjątkowy sposób
na przywrócenie chęci do życia

Img_Warsztaty makijażu korekcyjnego: wyjątkowy sposób na przywrócenie chęci do życia

Widoczność problemów skórnych niekiedy powoduje obniżenie samooceny oraz ma negatywny wpływ na stosunki z innymi ludźmi, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Aby poprawić jakość codziennego życia pacjentów cierpiących na widoczne choroby skóry, w Centrum Dermatologii Termalnej La Roche-Posay zainicjowano warsztaty makijażu korekcyjnego, które są prowadzone w ścisłej współpracy z dermatologami, kosmetyczkami i pracownikami Laboratorium Dermatologicznego La Roche-Posay. Inicjatywa ta zainspirowała wiele szpitali na całym świecie do włączenia warsztatów makijażu korekcyjnego do programów leczenia.

v_small_article-corrective_makeup_workshop_03.jpg

W przyjaźni ze swoim wyglądem

W 1994 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy warsztaty makijażu korekcyjnego. Projekt ten jest realizowany w ramach globalnego programu walki z chorobami skóry. Pozwala on zaakceptować pacjentom ich wygląd i lepiej walczyć z problemami skórnymi.

Bezpłatne dla gości Centrum Dermatologii Termalnej  (1) warsztaty, są skierowane przede wszystkim do osób borykających się z bardzo widocznymi niedoskonałościami skóry. Makijażyści z przeszkoleniem psychologicznymi uczą technik nakładania makijażu, pomagają w wyborze odcieni pasujących do skóry oraz przeprowadzają rozmowy mające na celu poprawę samooceny uczestników. Laboratorium Dermatologiczne La Roche-Posay wspiera tę inicjatywę dwutorowo: dostarczając niezwykle łagodne produkty do makijażu (oczu, ust i twarzy), które są dostosowane do potrzeb skóry wrażliwej, a dzięki bogactwu w pigmenty i łatwości aplikacji ułatwiają maskowanie niedoskonałości, oraz finansując nowe warsztaty na całym świecie.

Odbudowa poczucia własnej wartości dzięki pomocy specjalistów

Zaczerwienienia, zmiany trądzikowe, blizny po poparzeniach, efekty uboczne terapii antynowotworowych, bielactwo nabyte, plamy soczewicowate... Trudno sobie wyobrazić w jakim stopniu widoczne choroby skóry mogą wpływać na kontakty z innymi ludźmi. Rany i blizny pozostawiają po sobie nie tylko ślad fizyczny, ale też psychiczny.

Dlatego warsztaty makijażu korekcyjnego prowadzone przez makijażystów z doświadczeniem psychologicznym mają za zadanie poprawić zarówno wizerunek, jak i samopoczucie uczestników. Poznanie technik makijażu korekcyjnego pozwalających ukryć niedoskonałości skóry stanowi pierwszy etap pracy. Kolejnym krokiem jest zaprzyjaźnienie się z własnym wizerunkiem oraz ponownie odkrycie w sobie kobiety/mężczyzny. Warsztaty te pomagają więc pacjentom na nowo poczuć się lepiej we własnej skórze, odbudować relacje międzyludzkie i odzyskać poczucie własnej wartości. Temu procesowi może w niektórych przypadkach towarzyszyć terapia indywidualna lub rodzinna prowadzona przez psychologa klinicznego.

Temu procesowi może w niektórych przypadkach towarzyszyć terapia indywidualna lub rodzinna prowadzona przez psychologa klinicznego.

Przeprowadziliśmy już 90 warsztatów na całym świecie

v_logo-corrective_makeup_workshop.jpg

Niektóre spośród największych szpitali i klinik otwierają warsztaty makijażu korekcyjnego, korzystając z rozwiązań stosowanych w ramach warsztatów prowadzonych w Centrum Dermatologii Termalnej La Roche-Posay.

1 Źródło: Conseil national des établissements thermaux — France.