Historie

„Swędzenie nareszcie ustąpiło!”

Img_„Swędzenie nareszcie ustąpiło!”

Krystyna po wakacjach, podczas których dużo przebywała na słońcu, codziennie pływała w basenie z chlorowaną wodą, poczuła, że skórę głowy ma ściągnięta i swędząca. Podrażnienie się utrzymywało, więc postanowiła umówić się na wizytę u dermatologa. Teraz podrażnienie i swędzenie ustąpiły dzięki pielęgnacji dostosowanej do wrażliwej skóry głowy.

Kontekst

Krystyno, kiedy odczułaś swędzenie skóry głowy?

Około rok temu, kiedy wróciłam z wakacji. Spędziłam 3 tygodnie w południowej Francji z mężem i dwiema córkami w wynajętym domu z basenem. Większość czasu spędziłam na słońcu i w basenie, nie chroniłam włosów. Mimo że dbałam o swoją skórę, nawet nie pomyślałam o ochronie włosów. A oprócz tego myłam włosy częściej niż zwykle, żeby pozbyć się chloru. Stosowałam jednak raczej drażniące środki, które okazały się nieodpowiednie dla mojej skóry głowy, dlatego pewnie pojawiło się swędzenie.

Objawy

Czy oprócz swędzenia czułaś, że skóra na głowie łuszczy się i jest ściągnięta?

Tak, skóra swędziała mnie cały czas, a kiedy się po niej drapałam, na barkach pojawiał się łupież. Któregoś razu próbowałam wykonać masaż głowy dla relaksu, lecz nawet dotykanie okolic korzeni włosów było bolesne. Z upływem czasu swędziało coraz bardziej. Skóra głowy stawała się coraz bardziej przesuszona, podrażniona i wrażliwa.

Rozwiazanie

Co zrobiłaś?

Najpierw miałam nadzieję, że ten problem po prostu sam zniknie, a potem umówiłam się na wizytę u lekarza dermatologa. Teraz używam tylko delikatnego szamponu o fizjologicznym poziomie pH do wrażliwej skóry głowy. Różnica jest ogromna! Dbam teraz o siebie: ćwiczenia, jedzenie zbilansowanych posiłków i unikanie stresu! A rezultat? Swędzenie w końcu zniknęło! Uczucia napięcia i sypiącego się łupieżu też już nie ma.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły