3 pytania do eksperta

Niektóre nawyki mogą zapobiegać podrażnieniom. Kiedy skóra nie jest dobrze przygotowana, golenie może być nieprzyjemne!

Img_Niektóre nawyki mogą zapobiegać podrażnieniom. Kiedy skóra nie jest dobrze przygotowana, golenie może być nieprzyjemne!

Golenie może być prawdziwą udręką dla mężczyzn i prawda jest taka, że regularnie naraża skórę na podrażnienia. Sprawia, że ​​skóra staje się bardziej delikatna, poza tym golenie może być bolesne dla skóry suchej lub wrażliwej. Czasami golenie powoduje zapalenie naskórka. Właściwe przygotowanie skóry zapobiega powstawaniu takich podrażnień.

Dlaczego golenie jest tak obciążające dla skóry?

Golenie usuwa powłokę hydrolipidową, który chroni powierzchnię skóry i ściera górne warstwy naskórka.

W związku z tym wysusza warstwę rogową naskórka. Skóra nieznacznie opiera się przesuwającemu się ostrzu maszynki, co sprawia, że tworzą się mikro urazy. Część naskórka można zostać miejscowo zdrapana, otwierając drogi, przez które mogą przenikać bakterie. To obciążenie powtarzane każdego dnia kończy się uszkodzeniem naskórka.

Na co skarżą się Pana pacjenci?

Pacjenci mówią o odczuciu bólu podczas golenia, co sprawia, że golenie jest nieprzyjemne.

Wspominają odczucie ściągnięcia skóry i pieczenie po goleniu. Naskórek jest w stanie zapalnym, a skóra pozostaje czerwona: to podrażnienie po angielsku nazywa się "Razor Burn". Stopniowo skóra wysusza się. W poważniejszych przypadkach na twarzy może rozwinąć się zapalenie mieszków włosowych. Charakteryzuje się ono niewielkimi wypryskami przypominającymi trądzik, zlokalizowanymi u nasady włosów.

W jaki sposób przygotować skórę, aby uniknąć tego typu dolegliwości?

Skórę należy najpierw zwilżyć ciepłą wodą, aby włosy można było łatwiej golić.

Przed użyciem maszynki polecam też masowanie brody okrężnymi ruchami tak, aby włosy "wstały". Twarz golimy w kierunku, w którym rosną włosy, od uszu do ust i od brody do szyi. Skórę należy również dobrze nawilżyć. Wszystkie te nawyki pomagają w zapobieganiu podrażnieniom po goleniu. Kiedy skóra nie jest dobrze przygotowana, golenie może być naprawdę nieprzyjemne.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły