Dziennik skóry wrażliwej
Img_Dziennik skóry wrażliwej

Życie ze skórą wrażliwą: Prawdziwy wpływ na jakość życia

Od momentu urodzenia, w każdym momencie dnia, skóra otacza cię ochronną barierą. Chroni cię przed żywiołami, uderzeniami, i niezliczoną liczną szkodliwych substancji w naszym środowisku. Jednak mamy tendencję do ignorowania ogromnej roli, jaką skóra odgrywa w naszym życiu.

Jednakże dla coraz większej liczby osób, skóra stała się problemem. Ich skóra stała się wrażliwa i nie toleruje w milczeniu stresów i obciążeń życia codziennego. Zaczęła protestować, wyrażając niezadowolenie w postaci takich objawów jak: zaczerwienienie, podrażnienie, pieczenie... W najcięższych przypadkach, kobiety ze skórą wrażliwą mają poczucie, że muszą unikać sytuacji „wysokiego ryzyka”, co może oznaczać jednocześnie rezygnację z beztroskiego i spełnionego życia.

Marka La Roche-Posay, będąca ekspertem w swojej branży, dzieli się wiedzą na temat prawdziwego wpływu skóry wrażliwej na życie kobiet - oraz wskazówkami, jak odzyskać kontrolę.

Twoja poranna pielęgnacja skóry może mieć wpływ na resztę dnia

Pierwszą rzeczą rano, kiedy jesteś zaspana, jest wejście pod długi, gorący prysznic. Jednak w przypadku wielu kobiet, długotrwałe narażenie na gorącą wodę powoduje, że skóra jest napięta i wyraźnie czerwona. Zaróżowione policzki nie sprzyjają pewności siebie i mogą powodować niepewność u kobiet. Nie jest to pomocne, jeśli masz rano ważną prezentację lub rozmowę kwalifikacyjną!

Nauka a doświadczenia kobiet ze skórą wrażliwą: Jest to klasyczny scenariusz. Gorąca woda porannego prysznica wyzwala uwalnianie się histaminy w skórze, powodując reakcję łańcuchową w postaci zaczerwienienia. Ważne jest, aby twój poranny prysznic był krótki i letni. Mydła alkaliczne również usuwają barierę ochronna skóry -  zamiast nich stosuj wody micelarne i mleczka do oczyszczania.

Niewłaściwy makijaż może pogorszyć twoje życie społeczne

Podczas gdy wiele kobiet postrzega nakładanie makijażu jako moment czystej przyjemności i wyrażania siebie, dla osób ze skórą wrażliwą, temat makijażu może być kwestią drażliwą. Po nałożeniu produktu skóra może palić, swędzieć i puchnąć, często staje się nierówna i pojawiają się na niej plamy - co stanowi przeciwieństwo głównego celu makijażu! Tracąc nadzieję, te kobiety czują się zobowiązane, aby uczestniczyć w wydarzeniach społecznych nieumalowane - lub po prostu całkiem z nich zrezygnować.


Nauka a doświadczenia kobiet ze skórą wrażliwą: Wiele kobiet o wrażliwej skórze inwestuje czas i pieniądze w badania alergiczne, zdesperowane, aby zidentyfikować jeden składnik odpowiedzialny za ich burzliwy związek z makijażem. Gdy otrzymują negatywne wyniki testów, czują się rozczarowane i sfrustrowane, co jest zrozumiałe. Prawdą jest, że skóra wrażliwa jest trudniejsza do zdefiniowania niż alergia i każda kobieta musi znaleźć własne czynniki zapalne.
Jedną ze strategii jest uważne czytanie etykiet na produktach: upewni się, czy produkty są testowane na skórze wrażliwej i alergicznej, posiadają minimalistyczny skład bez substancji zapachowych, alkoholu oraz znanych alergenów, takich jak nikiel. Uzbrojona w produkty specjalistycznych marek, skóra wrażliwa może odkryć ponownie swoje piękno, podczas gdy Ty będziesz się dobrze bawić eksperymentując z najnowszymi trendami!

Wrażliwa skóra może uniemożliwiać kobietom dobry sen.

Jednym z najbardziej niepokojących i zaskakujących sposobów, w jaki skóra wrażliwa zakłóca jakość życia kobiety są zaburzenia snu. Coraz więcej kobiet skarży się na budzenie z powodu irytującego uczucia mrowienia i podrażnienia twarzy - gwałtowne i niemiłe przebudzenie i okropny początek dnia!

Nauka a doświadczenia kobiet ze skórą wrażliwą: Objawy skóry wrażliwej często nasilają się z samego rana, nawet u pacjentów zbudzonych zbyt wcześnie. Jaki jest tego powód? We wczesnych godzinach porannych, następuje uwolnienie mediatora histaminy powodującego świąd, który może wywoływać objawy skóry wrażliwej. Najbardziej zaawansowane produkty nocnej pielęgnacji kontrolują te odczucia, dzięki czemu kobiety mogą obudzić się spokojne i odświeżone.