Skoncentruj się na...

Życie ze skórą wrażliwą: realny wpływ na jakość życia

Img_Życie ze skórą wrażliwą: realny wpływ na jakość życia

Od momentu narodzin w każdej sekundzie Twojego życia Twoja skóra otula Cię szczelną barierą ochronną. Chroni Cię przed wpływem środowiska, urazami fizycznymi oraz niezliczonymi szkodliwymi substancjami z otoczenia. Mimo to na ogół nie doceniamy doniosłej roli, jaką skóra odgrywa w naszym życiu.

Dla coraz większej liczby ludzi jest ona jednak źródłem problemu. Ich skóra stała się wrażliwa i przestała pokornie znosić stresy i napięcia codziennego życia. Zaczęła protestować, wyrażając swoje niezadowolenie poprzez zaczerwienienie, pieczenie, kłucie i inne objawy. W najcięższych przypadkach kobiety o wrażliwej skórze czują się zmuszone do unikania sytuacji "wysokiego ryzyka", co oznacza również, że mogą zapomnieć o spokojnym i spełnionym życiu.

Specjalistyczna marka dermatologiczna La Roche-Posay dzieli się swoimi odkryciami na temat prawdziwego wpływu, jaki skóra wrażliwa wywiera na życie kobiet - a także podsuwa wskazówki, jak odzyskać nad nim kontrolę.

Poranna pielęgnacja skóry może mieć wpływ na cały dzień

Wczesnym rankiem, kiedy nie otrząsnęłaś się jeszcze z resztek snu, z pewnością marzysz o długim, gorącym prysznicu. Niestety, u wielu kobiet dłuższy kontakt z gorącą wodą pozostawia wrażenie napięcia skóry, jakby była o rozmiar za mała, a także widoczne zaczerwienienie. Rumiane policzki nie sprzyjają pewności siebie i mogą powodować u kobiet utratę poczucia bezpieczeństwa. Nie jest to zbyt pomocne, kiedy mamy przed sobą ważną prezentację albo rozmowę o pracę!

Fakty naukowe dotyczące doświadczeń kobiet o skórze wrażliwej: klasyczny scenariusz. Gorący poranny prysznic powoduje uwolnienie histaminy w skórze, co powoduje reakcję łańcuchową w postaci podrażnienia. Należy dbać o to, aby poranny prysznic był letni i krótki. Alkaliczne mydła również naruszają barierę ochronną skóry - warto zamienić je na wody micelarne i mleczka oczyszczające.
Fakty naukowe dotyczące doświadczeń kobiet o skórze wrażliwej: klasyczny scenariusz. Gorący poranny prysznic powoduje uwolnienie histaminy w skórze, co powoduje reakcję łańcuchową w postaci podrażnienia. Należy dbać o to, aby poranny prysznic był letni i krótki. Alkaliczne mydła również naruszają barierę ochronną skóry - warto zamienić je na wody micelarne i mleczka oczyszczające.

Niewłaściwy makijaż może być kagańcem dla Twojego życia towarzyskiego

Dla wielu kobiet nakładanie makijażu to przyjemność i wyraz autoekspresji, ale dla członków społeczności posiadaczy wrażliwej skóry półka z kosmetykami może się jawić jako pole minowe. Po nałożeniu produktu może się pojawić uczucie pieczenia, swędzenia i kłucia, a na skórze często pojawiają się nierówności i plamy - całkowite przeciwieństwo efektu, który chce się osiągnąć za pomocą makijażu! Utraciwszy zaufanie do produktów do makijażu, kobiety te są zmuszone uczestniczyć w wydarzeniach towarzyskich z niepomalowaną twarzą - albo wcale.

Fakty naukowe dotyczące doświadczeń kobiet o skórze wrażliwej: wiele kobiet o skórze wrażliwej przeznacza wiele czasu i pieniędzy na testy alergiczne, desperacko pragnąc zidentyfikować ten jeden składnik, który odpowiada za ich toksyczny związek z produktami do makijażu. Kiedy testy nie przynoszą wyniku, słusznie czują się rozczarowane i sfrustrowane. Prawda jest taka, że trudniej jest wykryć wrażliwość skóry niż jej skłonność do alergii, a każda kobieta musi odkryć swój własny czynnik wyzwalający.
Jedną ze strategii jest wnikliwe czytanie etykiet produktów: aby się upewnić, że zostały przetestowane pod kątem skóry wrażliwej i alergicznej oraz mają minimalistyczny skład pozbawiony substancji zapachowych, alkoholu i znanych alergenów, takich jak nikiel. Uzbrojona w produkty specjalistycznych marek skóra wrażliwa może ponownie odkryć swoje piękno, nie pozbawiając Cię radości z eksperymentowania z najnowszymi trendami!

Wrażliwa skóra może pozbawić kobiety upiększającego snu

Jednym z najbardziej niepokojących - i zaskakujących - sposobów, w jakie skóra wrażliwa może negatywnie wpłynąć na jakość życia kobiet, są zaburzenia snu. Coraz większa liczba kobiet uskarża się na poranne irytujące wrażenie mrowienia i kłucia skóry twarzy - cóż za brutalne przebudzenie i koszmarny początek dnia!

Fakty naukowe dotyczące doświadczeń kobiet o skórze wrażliwej: objawy skóry wrażliwej często nasilają się rano, a nawet zdarza im się przedwcześnie wyrywać pacjentki ze snu. Dlaczego? Rano następuje zwiększenie wydzielania histaminy, mediatora powodującego uczucie swędzenia, co może wyzwolić objawy wrażliwości skóry. Najbardziej zaawansowane produkty do nocnej pielęgnacji są w stanie powstrzymać te objawy, pomagając kobietom obudzić się z uczuciem spokoju i świeżości.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły