0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_BABY | |

KĄCIK RODZICÓW

Codzienna pielęgnacja dziecka

Codzienna pielęgnacja dziecka bez tajemnic. Poznaj porady dermatologów i pediatrów. Dowiedz się jak prawidłowo dbać o skórę Twojego dziecka oraz jak rozpoznać najczęściej występujące problemy skórne u dzieci.

Codzienna pielęgnacja dzieci

4 wskazówki ekspertów jak przygotować łagodną kąpiel niemowlaka

Kąpiel dziecka to jeden z kluczowych elementów codziennej pielęgnacji i higieny. Czas kąpieli powinien być zarezerwowany na zacieśnianie więzi rodzinnych i wspólne spędzanie czasu, sprzyjające dobremu samopoczuciu twojego dziecka.

Img_4 wskazówki ekspertów jak przygotować łagodną kąpiel niemowlaka

1. Jedna kąpiel dziennie o odpowiedniej temperaturze

Woda nie powinna być ani zbyt gorąca, bo prowadzi do wysuszenia skóry, ani zbyt chłodna, gdyż kąpiel może być dla dziecka niekomfortowa. Kąp dziecko przez 5 do 10 minut w wodzie o temperaturze 37 stopni. Pamiętaj, aby w wannie nie było zbyt dużej ilości wody.

2. Łagodny, dostosowany produkt do mycia niemowlaka

Tradycyjne mydło ma wysokie pH i silne środki czyszczące, które mogą usunąć film hydrolipidowy skóry. Do kąpieli wrażliwej skóry dziecka sprawdzi się oliwka myjąca intensywnie nawilżająca. Na początku wlewaj do wody kilka kropli oliwki myjącej, chroniącej skórę twojego dziecka. Ważne jest, aby do kąpieli stosować żel myjący dla dzieci bez dodatku mydła, który delikatnie oczyszcza skórę, zachowując barierę skórną i znacząco minimalizując uczucie ściągnięcia skóry. Większość produktów myjących nadaje się również do mycia włosów dziecka.

3. Używaj opuszków palców

Akcesoria do mycia mogą podrażnić skórę i przenosić zarazki. Dla delikatnego oczyszczenia skóry, spień produkt do mycia niemowlaka swoimi palcami, aby zminimalizować tarcie, a następnie obficie spłucz wodą.

4. Delikatne osuszanie

W celu osuszenia dziecka po kąpieli, delikatnie przykładaj do skóry ciepły, czysty ręcznik. Zwracaj szczególną uwagę na fałdy skóry, nie zostawiaj wilgotnych miejsc, które mogą prowadzić do podrażnienia i  osłabienia naskórka.

Twoje dziecko ma egzemę? Zastosuj specjalną pielęgnację wrażliwej i podrażnionej skóry niemowlaka. Sprawdź, jak przygotować kąpiel, gdy dziecko ma egzemę?

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty