0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_ECZEMA | |

KĄCIK RODZICÓW

Atopowe zapalenie skóry

Dowiedz się jak rozpoznać i leczyć objawy atopowego zapalenia skóry u Twojego dziecka. Kosmetyki do pielęgnacji skóry ze skłonnością do atopowego zapalenia skóry, potwierdzają swoją skuteczność w wielu badaniach klinicznych.

Atopia i Egzema

Atopowe zapalenie skóry - jak rozumieć zalecenia?

Jeżeli u ciebie lub u twojego dziecka rozpoznano atopowe zapalenie skóry, najprawdopodobniej przepisano wam kurację składającą się z dwóch elementów: kremu z kortykosteroidem i emolientu. Każdy z nich pełni inną rolę w leczeniu symptomów. Takie podejście stanowi działanie w dwóch uzupełniających się sferach.

Img_Atopowe zapalenie skóry - jak rozumieć zalecenia?

Kiedy i w jakim celu stosuje się krem z kortykosteroidem?

W przypadku zaostrzenia się objawów atopowego zapalenia skóry, do jak najszybszego zwalczenia zapalenia i ukojenia skóry.

Kremy z kortykosteroidem mają działanie przeciwzapalne. W celu jak najszybszego ukojenia skóry i zminimalizowania uszkodzeń spowodowanych drapaniem się, należy nakładać je na miejsca skórne, w których występuje zapalenie.

Zazwyczaj zaleca się stosowanie kremu z kortykosteroidem dwa razy dziennie.

Kiedy i w jakim celu stosuje się krem emolientowy?

Codziennie, aby walczyć z wysuszeniem skóry i zapobiegać dalszym zaostrzeniom objawów.

Nawet jeśli nie są widoczne zmiany skórne i aktualnie nie występuje okres zaostrzenia, skóra z objawami atopii jest ciągle przesuszona z powodu uszkodzenia jej bariery ochronnej. Niezbędne jest zatem stosowanie kremu emolientowego przynajmniej raz lub dwa razy dziennie, aby nawilżać skórę i zwalczać objawy wysuszenia. Emolienty złagodzą swędzenie i zapobiegną dalszym zaostrzeniom objawów atopii lub ograniczą czas ich trwania.
Emolient to niezbędny element kuracji.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty