Historie

"Moje codzienne zabiegi pielęgnacyjne dla skóry, która niczego nie toleruje"

Img_"Moje codzienne zabiegi pielęgnacyjne dla skóry, która niczego nie toleruje"

Jakiś czas temu wrażliwa skóra Lidii przestała tolerować w zasadzie wszystko. Ale po wypróbowaniu kilku nieodpowiednich środków do pielęgnacji skóry nareszcie znalazła rozwiązanie. Oto jej historia.

Kontekst

Lidio, od kiedy tolerancja twojej skóry jest zmniejszona?

Zawsze miałam skórę wrażliwą, ale kilka miesięcy temu moja skóra przestała tolerować cokolwiek, a ja nie rozumiałam dlaczego ... To było najbardziej denerwujące!

Objawy

A dokładniej, jaka była twoja skóra?

Była bardzo wrażliwa i łatwo ulegała podrażnieniom. Tak więc, aby spróbować je załagodzić, kupowałam krem ​​nawilżający... Za każdym razem, gdy próbowałam nowego, powtarzała się ta sama historia: na skórze pojawiały się czerwone plamy. Nie wiedziałam, co jeszcze zrobić, aby się pozbyć tych dolegliwości. Z biegiem czasu poziom tolerancji mojej skóry stawał się też coraz niższy w stosunku do tych produktów. Problem wydawał się pogarszać.

Rozwiazanie

Więc co zdecydowałaś się zrobić?

Udałam się do dermatologa. Wyjaśnił mi, że mam po prostu taki typ skóry, który ma tendencję do niskiej tolerancji. Idąc za jego poradą zweryfikowałam moją codzienną rutynową pielęgnację skóry, która nie toleruje niczego. Teraz używam produktów opracowanych specjalnie dla skóry o niskim poziomie tolerancji. Zdecydowałam się na przykład na specjalne środki do demakijażu, po użyciu których nakładam kojący, bezzapachowy i nie zawierający środków konserwujących preparat chroniący moją skórę. Korzystanie z dobrych produktów zmieniło wszystko! Moja skóra jest nadal bardzo wrażliwa, ale teraz wiem, jak ją odżywiać i skutecznie o nią dbać.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły