Skoncentruj się na...

Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy?

Img_Jak pozbyć się niedoskonałości na twarzy?

Chcesz poznać sposoby na niedoskonałości na twarzy? Chcesz usunąć niedoskonałości raz na zawsze? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak to zrobić!

Walka z niedoskonałościami nie zawsze musi być z góry przegrana. Problem dotyka głównie nastolatków, którzy borykają się z trądzikiem, nadmierną produkcją sebum czy zaskórnikami. Żadna z tych dolegliwości nie dodaje uroku, ale to nie oznacza, że niedoskonałości cery trzeba grzecznie przeczekać, spokojnie znosząc wszystko, co tylko okres dorastania zechce łaskawie zaserwować. Wbrew pozorom właściwa pielęgnacja skóry w tym okresie pozwoli na utrzymanie jej w bardzo dobrej kondycji. Niestety skóra z niedoskonałościami to problem, który czasami dotyczy również osób dorosłych. Tym bardziej warto zapoznać się ze sposobami na walkę z takimi dolegliwościami.

Skąd się biorą niedoskonałości na twarzy?

Nie jest tajemnicą, że jednym z najważniejszych czynników sprzyjających pojawianiu się trądziku i innych problemów z cerą są zmiany hormonalne, które zachodzą w okresie dojrzewania. Burza hormonów stymuluje produkcję sebum i powiększa gruczoły łojowe, a stąd już tylko krok do pojawienia się niedoskonałości skóry twarzy. W łoju produkowanym przez skórę znajduje się kwas linolowy, którego u nastolatków jest mniej, niż powinno być, przez co ujścia mieszków ulegają rogowaceniu. W skrócie tak dochodzi do zatykania porów. Gromadzące się w okolicach mieszków włosowych łój i keratyna tworzą zaskórniki, a dalej pryszcze. Nie bez wpływu na powstawanie niedoskonałości cery jest także obecność bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes. W zamkniętych zaskórnikach panują idealne warunki dla ich rozwoju. Bakterie wytwarzają enzymy, a te powodują pojawianie się stanów zapalnych. Co ważne, istnieją czynniki, które dodatkowo sprzyjają powstawaniu trądziku, zaskórników czy nadprodukcji sebum. Do takich należy chociażby niewłaściwa dieta, stres i palenie papierosów. Nie bez znaczenia jest też pielęgnacja. Źle dobrane kosmetyki mogą zaostrzać problem.

Skuteczne sposoby na niedoskonałości twarzy

Pomocne na pewno okaże się odstawienie nikotyny czy przestawienie się na zdrowszą dietę. Niedoskonałości na twarzy warto zwalczać za pomocą odpowiednich kosmetyków. Ich zadaniem jest redukcja łojotoku, ograniczenie możliwości rozwoju bakterii i zmniejszenie rogowacenia skóry w okolicach ujść mieszków włosowych. Ciekawym przykładem kosmetyków jest linia Effaclar od La Roche-Posay z produktami służącymi do oczyszczania skóry, jej pielęgnacji oraz redukcji niedoskonałości. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak usunąć niedoskonałości na twarzy - dobrze będzie rozważyć właśnie takie kompleksowe działanie. Zaletą stosowania tego typu kosmetyków jest usuwanie nadmiaru sebum, ale bez jednoczesnego wysuszania cery. Nawilżanie idzie w parze z tonizowaniem oraz redukowaniem warunków sprzyjających namnażaniu bakterii beztlenowych. Co ważne, niezbyt intensywne przypadki trądziku najlepiej leczyć miejscowo, używając kosmetyków przeznaczonych do stosowania punktowego, by nie naruszać ogólnej równowagi skóry. Niedoskonałości cery nie należy też ignorować. Zaniedbania czy np. niewłaściwa pielęgnacja połączona z wysuszaniem mogą poskutkować bliznami i przebarwieniami.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły