Skoncentruj się na...

Jakiego kremu do twarzy potrzebuje Twoja skóra?

Img_Jakiego kremu do twarzy potrzebuje Twoja skóra?

Nawilżanie skóry jest bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym, elementem codziennej pielęgnacji twarzy. Odpowiednio nawilżona skóra twarzy charakteryzuje się nie tylko ładniejszym i delikatniejszym wyglądem, ale przede wszystkim jest lepiej chroniona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

O prawidłowym nawilżaniu twarzy nie możemy jednak mówić bez posiadania dobrego kremu do twarzy, który zapewni nam taką właśnie kompleksową pielęgnację. Jakiego kremu potrzebuje każda z nas, by skutecznie nawilżyć twarz? Podpowiadamy, dlaczego nawilżanie jest tak ważne i jak odpowiednio dobrać ten kosmetyk do rodzaju swojej skóry!

Rodzaje kremów do twarzy - jak wybrać dobry krem nawilżający?

Krem nawilżający na dzień powinien być odpowiednio dostosowany do wszystkich potrzeb naszej skóry. To, z jaką skórą mamy do czynienia - suchą, mieszaną, tłustą czy normalną - powinno stanowić podstawowe kryterium w doborze wszelkich kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Każdy typ skóry zmaga się z innymi problemami i niedoskonałościami, w związku z czym wymaga stosowania kosmetyków o innym działaniu. Jaki rezultat powinno przynieść stosowanie dobrego kremu nawilżającego do twarzy? Przede wszystkim odpowiedni poziom nawodnienia skóry oraz ochronę przed ponowną utratą wody.

Czym grozi znaczna utrata wody przez skórę?

Woda jest bardzo ważnym składnikiem dla skóry, bowiem wpływa ona na przebieg podstawowych procesów komórkowych, a tym samym na właściwości samej skóry. Zbyt niska ilość wody w skórze powoduje zaburzenia w procesie odnowy naskórka, ograniczając jego zdolności barierowe i prowadząc do dalszej utraty wody. Utrata wody przez skórę powoduje, że traci ona swoją pierwotną sprężystość i elastyczność, a do tego staje się szorstka, chropowata, szara, pozbawiona witalności, skłonna do alergii, podrażnień uszkodzeń oraz bardziej podatna na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak promieniowanie UV czy wolne rodniki. Trzeba zaznaczyć, że niewystarczająco nawilżona skóra twarzy dużo szybciej się starzeje, dlatego musimy o nią odpowiednio dbać każdego dnia, by zapewnić jej młody i atrakcyjny wygląd jak najdłużej. Wbrew pozorom, picie dużych ilości wody mineralnej nie sprawi, że nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona i nawodniona - to zadanie dla dobrego kremu nawilżającego, który działa na takiej głębokości naskórka, do którego woda z wewnątrz organizmu nie dociera.

Jaki krem na dzień dla cery suchej, mieszanej, tłustej i normalnej?

Krem na dzień powinniśmy wybierać zgodnie z dziennym zapotrzebowaniem naszej skóry na składniki nawilżające.

Skóra sucha, posiadająca największe skłonności do przesuszania i utraty wody, powinna być pielęgnowana przy pomocy intensywnie nawilżających kremów do twarzy, w której znajdą się nie tylko składniki nawilżające, ale też delikatnie natłuszczające, które skutecznie uszczelnią naskórek przed utratą wody.

Przy nawilżaniu skóry normalnej trzeba trafić dokładnie w punkt, by nie narazić jej ani na nadmierne przetłuszczanie, ani też przesuszanie, zaś przy skórze tłustej należy wybierać kremy ze zdecydowanie mniejszą ilością składników nawilżających, bowiem mogą one pobudzać do pracy gruczoły łojowe oraz nasilać złuszczanie i tym samym prowadzić do zapychania porów, a w następnej kolejności do pojawiania się zmian trądzikowych.

Najbardziej problematyczne może okazać się nawilżanie skóry mieszanej, która posiada skłonności do przetłuszczania w strefie T, zaś do przesuszania na pozostałej powierzchni twarzy. W tym przypadku zaleca się stosowanie kremu nawilżającego, który z jednej strony poradzi sobie z nadmiernym przesuszaniem skóry, z drugiej ograniczy nadmierną pracę gruczołów łojowych. Można również zdecydować się na stosowanie dwóch różnych kremów do twarzy, ale należy pamiętać o tym, by w kremie do pielęgnacji strefy T znalazły się również odpowiednie substancje nawilżające - choć w tym miejscu skóra błyszczy się i przetłuszcza, nie oznacza, że w głębszych warstwach naskórka nie cierpi ona na brak wody.

Dbaj szczególnie o skórę odwodnioną!

Odwodnienie to przypadłość, z którą możemy mieć do czynienia nie tylko przy skórze suchej, ale też przy każdym innym typie skóry. Skóra odwodniona, która jest pozbawiona blasku i elastyczności, a na jej powierzchni z łatwością powstają zmarszczki, powinna być pielęgnowana przez nas w szczególny sposób. W tym przypadku należy skupić się na intensywnym nawilżaniu skóry oraz wzmocnieniu jej naturalnej warstwy ochronnej. Takie działanie zapewnia m. in. krem La Roche-Posay Hydraphase Intense Legere o przedłużonym działaniu, który długotrwale nawilża skórę i zapobiega utracie wody przez naskórek. Przy skórze odwodnionej kosmetyki do codziennej pielęgnacji należy dobierać bardzo rozsądnie - najlepiej sprawdzą się w tym przypadku preparaty hipoalergiczne, które nie narażą skóry na niepotrzebne podrażnienia.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły