Skoncentruj się na...

Najlepsze sposoby na oczyszczanie wrażliwej skóry twarzy! Wybierz odpowiedni peeling!

Img_Najlepsze sposoby na oczyszczanie wrażliwej skóry twarzy! Wybierz odpowiedni peeling!

Codzienne oczyszczanie skóry wrażliwej to prawdziwa sztuka. Trzeba bowiem bardzo uważać, by nie wywołać na jej powierzchni niepotrzebnych podrażnień i zaczerwienień. Przedstawiamy zatem najlepsze sposoby na oczyszczanie wrażliwej skóry!

Wrażliwa skóra twarzy - charakterystyka

Wrażliwa skóra twarzy bardzo łatwo ulega podrażnieniom i zaczerwienieniom w wyniku działania wielu szkodliwych czynników zewnętrznych - mrozu, słońca, twardej wody, mydła czy niewłaściwie dobranych kosmetyków. Najczęściej towarzyszy jej również nieprzyjemne uczucie swędzenia i pieczenia. Odporność skóry wrażliwej na działanie tych czynników zewnętrznych jest wyraźnie osłabiona, gdyż cienka warstwa hydrolipidowa naskórka nie jest w stanie dostatecznie chronić się przed niekorzystnym wpływem słońca czy drażniących składników kosmetyków. Dlatego podczas codziennej pielęgnacji skóry powinniśmy skupiać się nie tylko na łagodzeniu powstałych podrażnień, ale przede wszystkim wzmacnianiu naturalnej, ale osłabionej bariery ochronnej naskórka. W tym przypadku warto zdać się na pomoc hipoalergicznych kosmetyków z kwaśnym lub obojętnym pH, które zostały wyprodukowane na bazie łagodzących wód termalnych.

Zabieg oczyszczania skóry

Nadwrażliwość to cecha, która najczęściej towarzyszy skórze suchej, jednak może ona również pojawić się u posiadaczek skóry mieszanej lub tłustej. Do oczyszczania skóry wrażliwej najlepiej wybierać lekko tłuste i hipoalergiczne kosmetyki, których skład został pozbawiony barwników, konserwantów, mydła, alkoholu oraz substancji zapachowych, by skutecznie zminimalizować ryzyko podrażnień, zaczerwienienia oraz osłabienia skóry. W przypadku skóry wrażliwej najlepiej wybierać kosmetyki apteczne, które dedykowane są właśnie osobom z ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Pamiętajmy jednak, że skórze wrażliwej może zaszkodzić nie tylko mydło, ale także zwykła woda. Dlatego jeśli chcemy przemywać twarz wodą, najlepiej skorzystać z miękkiej i przegotowanej wcześniej wody lub niskozmineralizowanej wody źródlanej z butelki.

Peeling twarzy przy skórze wrażliwej

Wiele osób z dużą rezerwą podchodzi do stosowania peelingów przy skórze wrażliwej, sądząc że jest to kosmetyk, który może tylko pogłębić problem podrażnień i zaczerwienień, a dodatkowo osłabić naturalną barierę ochronną naskórka. Jest w tym sporo racji, bowiem nieodpowiednio dobrany peeling (np. grubo- i średnioziarnisty) może faktycznie osłabić kondycję naszej skóry. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku możemy spotkać też takie produkty, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb skóry wrażliwej np. peeling oczyszczający La Roche-Posay z fizjologicznym pH, który pozwala uniknąć podrażnień nawet wrażliwej skóry. Posiada on w swoim składzie delikatne środki myjące, które eliminują szorstkość skóry i nie dopuszczają do jej przesuszania, zaś woda termalna działa na skórę kojąco, łagodząco i regenerująco.

Oczyszczanie skóry peelingiem - dlaczego warto?

Dobrze dobrany peeling do twarzy jest w stanie bardzo korzystnie wpłynąć na kondycję skóry wrażliwej. Peeling, poprzez złuszczenie martwych komórek naskórka, pozwoli na dokładne oczyszczenie twarzy i odblokowanie zatkanych porów, a także zapobiegnie powstawaniu niedoskonałości. Takie działanie peelingu poprawi także penetrację aktywnych składników innych kosmetyków (jak np. kremów nawilżających). Codzienne stosowanie peelingu do twarzy wygładza skórę, pomaga jej zachować promienny wygląd i doskonale przygotowuje ją do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeżeli jednak decydujemy się na codzienne stosowanie peelingu przy skórze wrażliwej, musimy pamiętać o tym, by wybrać jak najbardziej delikatny preparat, który nie osłabi delikatnej struktury skóry, lecz dodatkowo ją wzmocni i pozwoli zachować fizjologiczne pH.

Pielęgnacja skóry po oczyszczaniu

Pamiętajmy, że przy skórze wrażliwej bardzo duże znaczenie ma nie tylko prawidłowo przeprowadzony zabieg oczyszczania twarzy, ale też odpowiednia pielęgnacja bezpośrednio po zabiegu oczyszczania. Skórę należy przede wszystkim właściwie nawilżyć przy pomocy kremu, a dodatkowo ochronić ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Krem powinien koić skórę, zmniejszać powstałe na jej powierzchni podrażnienia i zaczerwienienia, a także redukować nieprzyjemne uczucie pieczenia oraz swędzenia skóry po oczyszczaniu twarzy.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły