Skoncentruj się na...

Pielęgnacja dłoni - jak wybrać dobry krem do rąk?

Img_Pielęgnacja dłoni - jak wybrać dobry krem do rąk?

Dłonie to nasza wizytówka. Z tego względu powinny być zadbane - gładkie i miękkie. W tym celu niezbędne jest stosowanie dobrego kremu do rąk. Sprawdź, jak go wybrać oraz jak prawidłowo pielęgnować dłonie!

Pielęgnacja skóry dłoni

Skóra dłoni nieco różni się od skóry na twarzy czy ciele. Jest przede wszystkim znacznie cieńsza, a z tego względu bardzo delikatna. Wykazuje również ogromną wrażliwość na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenia i agresywne warunki atmosferyczne (gorące i zimne powietrze, promienie UV oraz wiatr). Pielęgnacja dłoni powinna uwzględniać każdą z tych przyczyn złej kondycji skóry rąk. Stanowić jej zabezpieczenie przed wysuszeniem, odwodnieniem, szorstkością, pękaniem, podrażnieniami, zaczerwienieniem, a nawet przebarwieniami, na które delikatna skóra rąk jest szczególnie narażona. W tym celu niezbędny jest dobry krem nawilżający.

Dobry krem do rąk

Krem do rąk powinien być przede wszystkim nawilżający. Podczas gdy ta funkcja będzie spełniona, wzrasta prawdopodobieństwo, że inne, niżej wymienione właściwości dobrego kremu, również będą zagwarantowane. Do najskuteczniejszych składników nawilżających, jakie można znaleźć w kremach do rąk są: aloes, gliceryna, zielona herbata, koenzym Q10, oleje z awokado i ziaren ogórecznika, masło shea, witaminy.

Obok nawilżających substancji, cenne są te, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wlicza się do nich m.in.: wosk pszczeli, wyciąg z pestek winogron i witaminę C.

Dodatkowo dobry krem do pielęgnacji dłoni to taki, który chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych. Te mogą powodować zaczerwienienia, oparzenia, przebarwienia oraz przyspieszać proces starzenia się skóry. Ochronny filtr UV w kremie umożliwia swobodne korzystanie z dobrodziejstw słońca, ograniczając jego negatywny wpływ na delikatną skórę dłoni.

Dobry krem do rąk powinien charakteryzować się natychmiastową poprawą kondycji skóry, tuż po zastosowaniu produktu. Dłonie od razu powinny być gładkie i miękkie, a uczucie ściągnięcia, pieczenia czy świąd - wyeliminowane.

Jedną z najważniejszych funkcji kremu do rąk jest wnikanie w głąb skóry. Działanie powierzchniowe tylko tymczasowo i bardzo powierzchownie pielęgnuje skórę. Może być ona miękka i gładka na zewnątrz, ale gdy krem nie dociera do jej wewnętrznych struktur, prędzej czy później, skóra dłoni to okaże. Z tego względu, wybierając dobry krem do rąk zwróć uwagę, aby regenerował lub odbudowywał on barierę ochronną skóry. Warstwa ta znajduje się na naskórku i jest odpowiedzialna za zabezpieczenie skóry przed potencjalnym zagrożeniem. Przykładem produktu, wykazującego takie właśnie właściwości, jest Krem do rąk Lipikar Xerand La Roche-Posay. Dermokosmetyk ten jest dedykowany szczególnie do bardzo suchej skóry rąk; przywraca komfort, miękkość, gładkość; dogłębnie nawilża; nie pozostawia tłustej ani lepkiej warstwy na skórze, zatem zaraz po zastosowaniu kremu może swobodnie wykonywać przerwane czynności.

Nawilżaj skórę dłoni, zanim stanie się sucha i popękana

Systematyczne stosowanie dobrego kremu nawilżającego to gwarancja, że skóra dłoni stale będzie w dobrej kondycji. Z tego względu warto zaopatrzyć się w skuteczny krem i aplikować go każdego dnia, nawet po kilka razy dziennie. Taka pielęgnacja jest gwarancją zadbanych i zdrowych dłoni. Dodatkowo regularne stosowanie kremu na skórę rąk sprzyja wzmocnieniu bariery ochronnej skóry dłoni, a co za tym idzie czyni ją odporną na wszelkie uszkodzenia, niedogodności i dyskomfort. Pamiętaj, że gdy będziesz regularnie nawilżać dłonie i stosować dobry krem do rąk, Twoje dłonie odwdzięczą się zadbaną kondycją. Wówczas nie będziesz potrzebować specjalnych kuracji na suche dłonie, ale będziesz mogła cieszyć się ich miękkością, gładkością i jednolitym kolorytem.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły