Skoncentruj się na...

Poznaj przyczyny nadmiernej potliwości pod pachami i pozbądź się dyskomfortu!

Img_Poznaj przyczyny nadmiernej potliwości pod pachami i pozbądź się dyskomfortu!

Wydzielanie się potu jest zdrowe i naturalne, dzięki niemu usuwane są toksyny z organizmu oraz regulowana jest temperatura ciała. Jednak nadpotliwość pach sprawia, że czujemy dyskomfort i wstydzimy się przebywać wśród ludzi. Aby pozbyć się tego przykrego problemu, należy poznać jego przyczyny! Nadmierna potliwość pach ma kilka źródeł. Sprawdź, czy któreś jest powodem Twojego dyskomfortu.

Nadmierne pocenie się pod pachami symptomem choroby

Gdy zauważymy u siebie problem nadmiernej potliwości pod pachami, nie powinniśmy go zignorować. Nadpotliwość pach może być oznaką choroby takiej jak:

  • cukrzyca
  • nadczynność tarczycy
  • gruźlica
  • choroby nerek

W pierwszej kolejności warto zbadać poziom cukru, gdyż silne pocenie pod pachami powiązane z wahaniem poziomu cukru może świadczyć o cukrzycy. W takim wypadku dobrze też sprawdzić, czy nasz pot ma intensywną woń acetonu, co wskazywałoby na problemy z cukrem. Natomiast nadmierna potliwość pod pachami w nocy może wskazywać na nadczynność tarczycy. Warto wtedy zbadać poziom hormonów tarczycy we krwi.

Nadmierna potliwość pach o podłożu genetycznym

Naturalne jest to, że podczas wysiłku fizycznego czy upałów nasze ciało produkuje pot. W ten sposób organizm poddawany zostaje termoregulacji. Natomiast u osób cierpiących na nadmierną potliwość pod pachami pot pojawia się niezależnie od tych okoliczności. Często nie jest to związane z żadną chorobą a z uwarunkowaniami genetycznymi. Mimo wszystko, zauważając u siebie problem nadmiernej potliwości pach, należy zgłosić się do specjalisty, który dokładnie nas zdiagnozuje.

Zła dieta i nieodpowiednia garderoba przyczyną pocenia się pod pachami

Często okazuje się, że nadmierna potliwość pod pachami wynika z nieprawidłowej diety. Nadmierna ilość

  • kofeiny
  • papierosów
  • ostrych potraw

ma ogromny wpływ na silne pocenie pod pachami. Należy wtedy odstawić te produkty, a gdy stan nie ulegnie poprawie, bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty. Również garderoba przyczynia się do pocenia pod pachami. Przegrzewanie ciała poprzez zakładanie zbyt ciepłych ubrań i noszenie nieprzewiewnych rzeczy sprawiają, że nadmiernie się pocimy.

Jak walczyć z nadmiernym poceniem się pod pachami?

Przede wszystkim, widząc taki problem, należy zgłosić się do lekarza, który określi jakie podłoże ma nasz kłopot. Niestety, używanie klasycznych antyperspirantów nie odniesie oczekiwanych skutków w przypadku nadmiernej potliwości pod pachami. Odczuwając silne pocenie pod pachami, wstydzimy się wychodzić do ludzi, co często kończy się stanami depresyjnymi. Warto jednak nie zamykać się na innych, a zacząć walczyć z nadmiernym poceniem się pach. Oprócz wizytu u specjalisty, szybkim i tanim sposobem okazują się specjalne dezodoranty dostosowane do problemu nadpotliwości pach. Dzięki perlitowi produkt skutecznie wchłania nadmiar wilgoci. Natomiast glukonian cynku neutralizuje nieprzyjemny zapach, a alantoina daje ukojenie i chroni przed podrażnieniami. Produkt działa skutecznie w każdej sytuacji, a efekt uczucia komfortu i odświeżenia może utrzymać się nawet cały dzień. Zawartość formuły o fizjologicznym pH oraz brak zawartości parabenu, alkoholu i aluminium sprawiają,  że dezodorant odpowiedni jest również dla osób z wrażliwą skórą.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły