3 pytania do eksperta

Aby zmierzyć się z oznakami starzenia, należy wyrównać powierzchnię i kolor skóry i optycznie zwiększyć jej masę

Img_Aby zmierzyć się z oznakami starzenia, należy wyrównać powierzchnię i kolor skóry i optycznie zwiększyć jej masę

Z biegiem lat skóra twarzy staje się coraz mniej atrakcyjna. Zaczerwienienia i brązowe plamy zmieniają cerę, zmarszczki mimiczne pogłębiają się i tworzą stałe wgłębienia, skóra wiotczeje i opada w dół twarzy. Co należy zrobić? Porady dermatologa.

W jaki sposób makijaż może skorygować oznaki starzenia?

Istnieją dwa rodzaje zabiegów korygujących, jakie można wziąć pod uwagę.

Po pierwsze należy wyrównać powierzchnię i kolor skóry za pomocą podkładu. Następnie należy popracować nad jej objętością, nakładając na przemian podkłady o jasnym i ciemnym odcieniu, a na zakończenie warstwę pudru. Makijaż nakładamy na nawilżoną skórę. Baza nawilżająca powinna mieć funkcję regenerującą, musimy się też upewnić, że będzie dobrze współgrać z makijażem.

Jakie rady może Pan dać w zakresie wyrównania powierzchni skóry?

Polecam podkład korygujący, który ma więcej pigmentów niż tradycyjne podkłady.

Odcień podkładu trzeba dopasować do koloru skóry, który zmienia się wraz z porami roku. Najpierw warto na niedoskonałości nałożyć korektor, wklepując go w skórę palcami. Wyrównanie powierzchni skóry ułatwi rozcieńczenie podkładu korygującego nawilżającą bazą pod makijaż. Podkład można rozprowadzić na skórze za pomocą szerokiego pędzla, co nada makijażowi bardziej naturalny wygląd.

Jak makijaż wpływa na objętość skóry?

Na twarzy zapadnięte obszary mają ciemny kolor.

Aby to wyrównać, należy te części twarzy rozjaśnić. W tym celu trzeba palcami lub małym pędzelkiem nałożyć nieco jaśniejszego podkładu na zmarszczki i wszelkie inne zagłębienia. Jaśniejszy odcień sprawdza się też na kościach policzkowych, na zewnętrznych częściach górnych powiek i na skroniach. Ciemniejszy puder służy do wyrównania koloru skóry w dolnej części policzków.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły