Skoncentruj się na...

Sposoby na przetłuszczającą się skórę głowy

Img_Sposoby na przetłuszczającą się skórę głowy

Przetłuszczająca się skóra głowy to dość powszechny problem, z którym jednak nie zawsze potrafimy skutecznie walczyć. Bardzo często wydaje nam się, że jedynym sposobem na tłuste włosy jest ich częstsze mycie, podczas gdy wiele większe znaczenie mają w tym przypadku inne czynniki. Podpowiadamy zatem, co stosować na przetłuszczające się włosy, aby przywrócić im zdrowy i zadbany wygląd!

Dobry szampon do włosów przetłuszczających się to podstawa!

Wiele osób, które na co dzień zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy, sięga na początku po wybrany szampon do włosów przetłuszczających się, mając nadzieję, że to rozwiąże ich problem. Prawda jest jednak taka, że nie każdy szampon jest w stanie tak samo dobrze poradzić sobie z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych na skórze głowy.
Warto zwracać uwagę na skład szamponów do włosów przetłuszczających się. Duża ilość szamponów zawiera oczywiście odpowiednie substancje ograniczające przetłuszczanie się włosów, ale jednocześnie posiada takie składniki, które podrażniają i przesuszają skórę głowy, w konsekwencji czego produkuje ona jeszcze większą ilość łoju. Do takich składników możemy zaliczyć m. in. alkohol, detergenty, sztuczne barwniki i konserwanty, które możemy najczęściej spotkać w produktach drogeryjnych.

Jeśli zależy nam na tym, by skutecznie pozbyć się problemu przetłuszczającej się skóry głowy, wybierzemy delikatny szampon do włosów przetłuszczających się z apteki, który przynosi dużo lepsze efekty w walce z zaburzeniami w pracy gruczołów łojowych. Pamiętajmy też o tym, że przetłuszczanie się skóry głowy może być objawem różnych chorób skóry głowy - w tym łupieżu tłustego. W takim przypadku szukajmy szamponu, który z jednej strony ograniczy nadmierną produkcję sebum, z drugiej  pomoże usunąć łupież, np. szampon przeciwłupieżowy Kerium La Roche-Posay. Pielęgnacyjne, a zarazem lecznicze właściwości dermokosmetyku, pozwolą nam skutecznie przeciwdziałać wybranej chorobie skóry, a także towarzyszącym jej objawom.

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Stosowanie odpowiedniego szamponu to zdecydowanie podstawa w walce z tłustymi i pozbawionymi blasku włosami. Nie oznacza to jednak, że mniej uwagi możemy poświęcić pozostałym etapom codziennej pielęgnacji. Bardzo ważny jest też właściwy sposób oczyszczania wrażliwej, czasem również swędzącej skóry głowy.

1) Włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują - jeśli stan naszych włosów tego wymaga, oczyszczajmy je nawet codziennie. Starajmy się jednak unikać mycia włosów 2 razy dziennie lub częściej - to może tylko pobudzić gruczoły łojowe do aktywniejszej pracy.
2) Pamiętajmy o dokładnym spłukiwaniu szamponu z włosów - resztki kosmetyku pozostawione na włosach mogą przyspieszać ich przetłuszczanie.
3) Starajmy się unikać przemywania włosów gorącą wodą oraz suszenia ich przy pomocy gorącego nawiewu z suszarki - to czynniki, które zaburzają prawidłową pracę gruczołów łojowych.
4) Jeżeli decydujemy się na stosowanie odżywki do włosów, pamiętajmy, by stosować ją przede wszystkim na końcówkach włosów - odżywka u nasady może niepotrzebnie obciążyć ich strukturę.
5) Zamiast odżywki decydujmy się częściej na aplikację specjalnej maski do włosów przetłuszczających się o właściwościach oczyszczająco-odżywczych - w ten sposób nie tylko usuniemy z powierzchni włosów te zanieczyszczenia, z którymi nie poradził sobie szampon, ale też odżywimy skórę głowy, przywracając jej prawidłową równowagę.

Sposoby na przetłuszczające się włosy - wizyta u lekarza

Przetłuszczająca się skóra głowy to nie zawsze problem, który wynika z naszego zaniedbania czy niewłaściwej pielęgnacji. Bardzo często jest to jedynie objaw pewnych ogólnych zmian zachodzących w naszym organizmie. Przetłuszczanie się włosów może być efektem nie tylko wspomnianego różnego rodzaju łupieżu, ale też innych dolegliwości, np. zaburzeń hormonalnych. Jeśli więc przetłuszczanie włosów przybiera naprawdę poważne rozmiary, a dodatkowo towarzyszą mu inne objawy, np. swędzenie czy zaczerwienienie, warto zgłosić się z tym do odpowiedniego specjalisty. Lekarz pomoże nam ustalić przyczynę przetłuszczającej się skóry głowy, zleci odpowiednie badania i dobierze najskuteczniejszą metodę leczenia.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły