Złote zasady

4 zasady, aby właściwie zadbać o skórę podczas przebywania na słońcu

Img_4 zasady, aby właściwie zadbać o skórę podczas przebywania  na słońcu

Aby zapobiec uszkodzeniu skóry, należy zabezpieczyć ją przed wystawieniem się na słońce. Oto 4 nawyki, które trzeba wypracować, aby uniknąć ryzyka.

Rule 1

Unikamy ekspozycji na słońce w godzinach największej intensywności światła słonecznego.

Nakładamy krem w odpowiedniej ilości tuż przed wyjściem na słońce.

Rule 2

Dzieci przed ukończeniem trzeciego roku życia nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie światła słonecznego.

Jeśli ekspozycja na słońce jest nieunikniona, najskuteczniejszym środkiem ochrony jest odzież. Po kąpieli należy wysuszyć dziecko ręcznikiem i ponownie nałożyć przeznaczony specjalnie dla dzieci preparat przeciwsłoneczny odporny na działanie wody i piasku, a dodatkowo dobrze widoczny w trakcie nakładania.

Rule 3

Chronimy się za pomocą ubrań, nakrycia głowy i okularów słonecznych z filtrem UV.

Nie każdy typ garderoby zapewnia ten sam stopień ochrony − skuteczność zależy od rodzaju tkaniny. Producenci wytwarzają specjalną odzież chroniącą przed promieniowaniem UV. Jest ona szyta z bardzo gęsto tkanych materiałów lub tkanin z filtrami przeciwsłonecznymi. Czarny kolor zapewnia lepszą ochronę niż biały, natomiast im większa jest wilgotność materiału, tym słabsza jego funkcja zabezpieczająca.

Rule 4

Nakładamy odpowiednią ilość kosmetyku.

„Dwie warstwy są lepsze niż jedna”. Nie należy zapominać o posmarowaniu uszu, karku i stóp.
Nakładamy preparat regularnie co dwie godziny, a także po pływaniu lub kiedy bardzo się pocimy (nawet jeżeli stosujemy produkt wodoodporny). Istnieje wiele rodzajów konsystencji tych preparatów (krem, płyn, żel, mleczko do ciała, sztyft), tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Udowodniono, że użytkownicy są bardziej skłonni ponownie zastosować produkt, gdy jest on przyjemny i łatwy w użyciu.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły