0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_SUN | |

KĄCIK RODZICÓW

Ochrona przeciwsłoneczna Twojego dziecka

Nie wiesz jak chronić skórę Twojego dziecka przed słońcem? Skóra, która jest podatna na oparzenia słoneczne potrzebuje specjalnej ochrony. Dowiedz się jak skóra reaguje w przypadku wystawienia na działanie słońca. Anthelios – bardzo wysoka ochrona UVA-UVB zalecana przez dermatologów.

Ochrona przeciwsłoneczna

4 zasady jak chronić skórę dziecka przed słońcem

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna skóry dziecka wymaga odpowiedniej pielęgnacji i stosowania się do kilku zasad. Jak zapewnić dziecku ochronę przed słońcem? Krem z filtrem UV to podstawa! Odkryj 4 złote zasady ekspertów.

Img_4 zasady jak chronić skórę dziecka przed słońcem

W zakresie ochrony przed słońcem, dermatolodzy i pediatrzy są jednomyślni. Stosuj się do ich rad:

1. Unikać bezpośredniego wystawienia na działanie promieni słonecznych dopóki dziecko nie ukończy trzech lat. Ochrona przed słońcem jest wymagana nawet podczas przebywania w cieniu.
2. Jeżeli to możliwe, nie przebywać na zewnątrz, gdy słońce świeci najmocniej, czyli między godziną 12.00 a 16.00.
3. Zakładać ubrania w ciemnych kolorach (koszulki, krótkie spodnie), okulary przeciwsłoneczne i kapelusz – nawet podczas przebywania w cieniu.
4. Nakładać grubą warstwę produktu ochrony przeciwsłonecznej o wysokim filtrze UVA-UVB , na przykład krem z filtrem UV dla dzieci SPF30+ lub SPF50+, i ponawiać aplikację przynajmniej co dwie godziny.

Dlaczego skuteczna ochrona przeciwsłoneczna dzieci zależy od 4 złotych zasad?

50% kapitału słonecznego zużywa się do wieku nastoletniego. Natomiast u jednej na 55 osób urodzonych w 2008 roku w przyszłości rozwinie się czerniak. Dlaczego? Dzieci są nadmiernie wystawiane na działanie promieni UV. Podczas wakacji jedna trzecia dzieci spędza średnio 15 godzin tygodniowo w strojach kąpielowych.

To zdecydowanie za dużo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że woda i piasek odbijają 30% promieni UV.  Na tym etapie życia dzieci nie są w stanie ocenić zagrożenia.

Konsekwencje: dzieci okazują złe samopoczucie dopiero po tym, jak skóra została poddana negatywnemu wpływowi słońca.


Im jaśniejsza karnacja (dzieci o rudych lub blond włosach), tym większe zagrożenie. Ochronę przed słońcem latem należy zatem stosować zawsze, nawet w pochmurne dni oraz podczas wszelkich aktywności. Czas, gdy słońce znajduje się wysoko na niebie jest szczególnie niebezpieczny. Dzieci odczują konsekwencje braku ochrony przeciwsłonecznej w dorosłym życiu.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty