Skoncentruj się na...

5 błędów w pielęgnacji skóry, przez które masz trądzik młodzieńczy

Img_5 błędów w pielęgnacji skóry, przez które masz trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy dotyka coraz większą liczbę osób. Jego pojawienie się może być związane z różnymi czynnikami. Często znaczący wpływ ma niewłaściwa pielęgnacja skóry. Przygotowaliśmy listę najczęstszych błędów pielęgnacyjnych – sprawdź, czy ich nie popełniasz!

1. Zacznij od oczyszczenia

Odpowiednie oczyszczenie skóry to podstawowy krok w pielęgnacji skóry trądzikowej. Błędem, którego nasza skóra nam nie wybaczy, jest jej niedokładne oczyszczanie i położenie się spać w makijażu. Nawet jeżeli przydarzy się nam to jednorazowo, nasza skóra szybko przypomni nam o tym zaniedbaniu. Sen to najlepszy czas na regenerację skóry, szkoda z tego nie skorzystać! Jaki produkt wybrać do oczyszczania skóry? Najlepiej taki, który oprócz doskonałego oczyszczenia skóry, będzie miał także właściwości regulujące wydzielanie sebum oraz nie będzie zawierał składników drażniących, klasycznego mydła i alkoholu.

2. Nie wysuszaj skóry – nawilżaj!

Podstawowym błędem osób ze skórą trądzikową jest nadmierne przesuszanie skóry. Chcąc pozbyć się trądziku, sięgamy po produkty wysuszające. Tymczasem nasza skóra potrzebuje nawilżenia! Przesuszona skóra wzmaga produkcję sebum, chcąc odbudować uszkodzoną ochronną warstwę lipidową. Niestety nadmierna produkcja sebum prowadzi do pojawienia się ropnych zmian na skórze. Dlatego w pielęgnacji skóry trądzikowej tak ważny jest wybór profesjonalnego kremu nawilżającego. Jaki produkt wybrać?

3. Korzystaj z profesjonalnych produktów przeciwtrądzikowych

Produkty do skóry trądzikowej powinny spełniać kilka zadań: nawilżać, regulować wydzielanie sebum, działać antybakteryjne, złuszczać martwy naskórek oraz zmniejszać przebarwienia potrądzikowe. Kremem, który odpowiada na te potrzeby jest na przykład Effaclar Duo(+) od La Roche-Posay. Zawarte w nim składniki aktywne pomagają zachować równowagę skóry tłustej z niedoskonałościami, a jego regularne stosowanie przeciwdziała nawrotom trądziku.

4. Unikaj tłustych kremów

Jeżeli posiadamy skórę trądzikową, nie powinniśmy stosować tłustych kremów oraz produktów zawierających wazelinę czy oleje mineralne. Ich używanie może doprowadzić do zatkania porów i pojawienia się zmian trądzikowych.

5. Postaw na bezzapachowe kosmetyki

Z naszej kosmetycznej listy powinny również zniknąć preparaty zawierające środki zapachowe (linalol, limonen), jak również parabeny stosowane jako konserwanty (Propyl paraben, Ethylparaben, Methyl Paraben). Mogą wywoływać one alergię kontaktową, zwiększającą ryzyko powstania stanów zapalnych.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły