Skoncentruj się na...

Co stosować na porost włosów?

Img_Co stosować na porost włosów?

Co stosować na porost włosów? - to pytanie krąży wśród ludzi, którzy borykają się ze zdiagnozowanym łysieniem lub nadmiernym wypadaniem włosów. Poznaj zatem sposoby na porost włosów, które zostały opracowane dzięki doświadczonym dermatologom.

Przyczyny łysienia, czyli dlaczego włosy wypadają

Utrata włosów to normalne zjawisko. Nie ma w tym nic niepokojącego, ponieważ naturalnym jest, że wypadają nam włosy. Jest to wpisane w cykl życia włosa i niezbędne do tego, aby nowe kosmyki mogły wyrosnąć. Problem pojawia się wówczas, gdy włosy wypadają w nadmiernej ilości i trudno jest zatrzymać ten stan. Co sprawia, że włosy wypadają? Można wymienić przy tym kilka kluczowych przyczyn wypadania włosów:

  • przewlekły stres;
  • choroba;
  • nieprawidłowa pielęgnacja włosów, a w tym nadużywanie akcesoriów do ich stylizacji;
  • nieprawidłowość procesów zachodzących w skórze głowy;
  • stany zapalne w organizmie;
  • brak zbilansowanej diety.


Każdy z tych czynników w nieco inny sposób wpływa na problem łysienia. Wówczas wypadanie włosów wygląda nieco inaczej, jednak sedno problemu jest niezmienne. Bez względu na przyczynę wypadania włosów, należy zainterweniować i jak najszybciej zapobiec dalszej utracie włosów.

Co stosować na porost włosów?

1. Na samym początku warto sięgać po łagodne środki na porost włosów. Nie oznacza to, że są one mało skuteczne, jednak bardzo często gdy problem łysienia dopiero się pojawia, preparaty takie mogą szybko się z nim uporać. Przykładem tego rodzaju preparatu jest Szampon przeciw wypadaniu włosów Kerium La Roche-Posay. Bazuje on na argininie i witaminie B5, które pobudzają cebulki włosów do wzrostu. Do łagodnych środków na porost włosów zalicza się również różnego rodzaju odżywki, maski, olejki i inne produkty do codziennej pielęgnacji włosów.

2. Dobrym sposobem na szybszy porost włosów jest stosowanie różnego rodzaju wcierek. Są one o tyle dobre, że posiadają cenne substancje o skoncentrowanym składzie oraz aplikuje się je bezpośrednio w skórę głowy. Stąd też ich nazwa - wcierki, a jak wcześniej zostało wspomniane, problem wypadania włosów leży nie w strukturze włosów, ale w skórze głowy.

3. Preparatami na porost włosów wartymi uwagi są również różnego rodzaju ampułki do włosów. Ich działanie jest zbliżone do wyżej wymienionych wcierek. Produkty te aplikuje się bezpośrednio w skórę głowy, a dokładniej w obszar dotknięty łysieniem.

4. Sposobem na szybszy porost włosów jest również zastosowanie specjalnej kuracji przy pomocy lekarstw. W przypadku, gdy środki aplikowane na zewnątrz skóry nie pomagają, warto sięgnąć po takie środki, które zadziałają od wewnątrz. Należy pamiętać, że wówczas nie należy rezygnować z innych stosowanych produktów, ale ich działanie wzmocnić od środka. Wówczas porost włosów może być zdecydowanie szybszy.

5. Jeśli każdy z wyżej wymienionych sposobów na porost włosów zawodzi i się nie sprawdził, warto pomyśleć o specjalistycznych zabiegach. To np. mezoterapia skóry głowy, która skutecznie wpływa na porost włosów.

Co jeszcze przyspiesza porost włosów?

Powyższe sposoby na porost włosów są działaniem bardzo konkretnym i sprecyzowanym. Każdy z nich jest niezwykle pomocny w walce z łysieniem, lecz każdy z nich działa nieco inaczej. Wybór odpowiedniego preparatu na porost włosów czy metody, która go przyspieszy powinien być indywidualny i dopasowany do intensywności i przyczyny problemu. Bez względu na wybór metody warto do pielęgnacji włosów wprowadzić masaż skóry głowy. Można go wykonać opuszkami palców lub specjalnym masażerem. Taki masaż usprawnia naczynia krwionośne w skórze głowy oraz pobudza cebulki włosów do szybszego wzrostu. Co prawda, masażu nie można traktować jako lekarstwo samo w sobie, jednak jako dodatkowy impuls w kuracji na porost włosów, jest bardzo przydatny i pomocny.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły