5 błędów w pielęgnacji twarzy, przez które nadal masz trądzik młodzieńczy

Article Read Duration 2 min. czas czytania

Choć za chwilę stuknie ci trzydziestka (lub jesteś już poza tą granicą), twoja kapryśna cera nie potrafi się ustatkować. Przy porannej toalecie widzisz kolejne pryszcze i krostki, mimo że etap dojrzewania dawno się zakończył.  Co zrobić by raz na zawsze definitywnie rozstać się z trądzikiem młodzieńczym?

Dlaczego wciąż masz trądzik?

Trądzik młodzieńczy w wieku dojrzałym dotyka coraz większej liczby kobiet. Czasami staje się niemiłą niespodzianką dla osób, które we wczesnej młodości ominęła burza hormonów. Pryszcze pojawiają się na twarzy, szyi, plecach czy ramionach. Skąd się biorą? Ta przypadłość najczęściej dotyczy kobiet aktywnych. Do tego dochodzą hektolitry kawy, ostre przyprawy, którym nie potrafisz się oprzeć i nieodpowiednio dobrane do cery kosmetyki. Czasami pierwszą reakcją na trądzik młodzieńczy w późnym wieku jest sięgnięcie przez kobiety po mocno wysuszające kosmetyki. To błąd: skóra trądzikowa nierzadko potrzebuje nawilżenia. Dlatego powinnaś zadbać o odpowiedni produkt.

 

Cechy skóry trądzikowej

Cera trądzikowa to nie tylko problem pań o grubej, przetłuszczającej się skórze. Może stać się również kłopotem posiadaczek cery mieszanej: suchej na policzkach, ale tłustej w tak zwanej strefie T (czoło, nos, broda). Oprócz ropnych krostek, dużym problemem są też zaskórniki, spowodowane przez nieprawidłowe rogowacenie ujść mieszków włosowych. Do tego dochodzą duże, podskórne stany zapalne. Cera trądzikowa ma szary koloryt i wygląda na zmęczoną i zaniedbaną. Wszystko to razem wzięte przedstawia niezbyt estetyczny wygląd. Jak skutecznie z tym walczyć?

 

Przede wszystkim – nawilżaj!

Podstawowym grzechem posiadaczek trądziku jest nadmierne przesuszanie skóry. Tymczasem twoja cera właśnie teraz potrzebuje nawilżenia. Inaczej, z powodu przesuszenia będzie zdwajała produkcję serum, by odbudować ochronną warstwę lipidową. Gruczoły łojowe pracują ze zdwojoną siłą, co kończy się ropnymi zmianami na skórze. Dlatego podstawą powinien być dobry krem nawilżający do użytku codziennego. Hamowanie gruczołów łojowych to nie jest jego jedyne zadanie. Musi działać antybakteryjnie, matowić świecącą skórę i złagodzić występujące na niej podrażnienia. Jaki produkt wybrać?

 

Na pomoc skórze trądzikowej

Wartym uwagi produktem, który może pomóc cerze trądzikowej jest Effaclar oczyszczający żel do skóry tłustej od La Roche-Posay. Effaclar nie tylko doskonale oczyszcza skórę z zanieczyszczeń ale posiada także właściwości seboregulujące. To ostatnie możliwe jest dzięki pochodnym cynku, zawartym w składzie Effaclar żelu oczyszczającego. Posiadaczki wrażliwej cery także nie muszą się martwić: produkt nie zawiera parabenów, klasycznego mydła ani alkoholu. Spełni więc wymagania nawet najbardziej wymagającej skóry, także tej skłonnej do podrażnień. Dodatkowym atutem jest jego wydajność: jedna kropla wystarczy, by rozprowadzić go po całej twarzy. Aplikacja Efflaclar żelu oczyszczającego jest bardzo przyjemna dzięki jego konsystencji: przy kontakcie ze zwilżonymi dłońmi przemienia się w aksamitną piankę. Effaclar nadaje się do codziennej pielęgnacji, a skóra staje się dzięki niemu świeża i doskonale oczyszczona.

 

Jak uniknąć problemu?

Istnieje kilka prostych sposobów, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się trądziku w późnym wieku. Oprócz właściwego nawilżania i złuszczania skóry, istotna jest także dieta. Pamiętaj aby wyeliminować z pożywienia nadmiar cukrów. Staraj się nie używać kosmetyków zapychających pory, przede wszystkim zawierających wazelinę, czy oleje mineralne. Jeśli dodasz do tego spokojny tryb życia i przebywanie w środowisku wolnym od dużych zanieczyszczeń, twoja skóra odwdzięczy ci się pięknym i zdrowym wyglądem.

MAMY TAKŻE
COŚ NA TO

 

NASZE ZOBOWIĄZANIA
W KWESTII BEZPIECZEŃSTWA

Standardy bezpieczeństwa wykraczające poza międzynarodowe regulacje kosmetyczne

zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa testowany alergologicznie model zbliżenie | La Roche Posay

100% DERMOKOSMETYKÓW
PRZETESTOWANYCH POD KĄTEM MINIMALIZACJI ALERGII

Pokaż więcej
Nieustannie zbieramy informację na temat doświadczeń pacjentów z naszymi produktami w celu poprawy ich formuł.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ohrona formuły | La Roche Posay

OCHRONA FORMUŁY
MIMO UPŁYWU CZASU

Pokaż więcej
Zabezpieczające opakowania, pozwalające na zastosowanie wyłącznie niezbędnych środków konserwujących, by zagwarantować niezmienną tolerancję i skuteczność.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa ochrona skuteczna dawka aktywna | La Roche Posay

SKŁADNIKI
WE WŁAŚCIWYMSTĘŻENIU AKTYWNYM

Pokaż więcej
Dermokosmetyki, opracowane we współpracy z dermatologiem i toksykologiem, zawierają tylko niezbędne składniki we właściwych stężeniach.
zobowiązania w kwestii bezpieczeństwa skóra model dziecko | La Roche Posay

PRZETESTOWANE
NA SKÓRZE BARDZO WRAŻLIWEJ

Pokaż więcej
Tolerancja potwierdzona na najwrażliwszej skórze: reaktywnej, skłonnej do niedoskonałości i alergii, atopowej lub osłabionej przez leczenie antynowotworowe.