Skoncentruj się na...

Jak pozbyć się kompleksów? Zadbaj o swoją skórę

Img_Jak pozbyć się kompleksów? Zadbaj o swoją skórę

Z kompleksami zmaga się na co dzień większość ludzi na całym świecie. Najczęściej nie jesteśmy zadowoleni ze swojej wagi lub kształtów swojego ciała, jednak równie często to właśnie zmiany skórne na twarzy są źródłem braku samoakceptacji i kompleksów. Jak poradzić sobie z wypryskami na twarzy oraz poszarzałą, zmęczoną i pozbawioną witalności skórą? Przede wszystkim poprzez odpowiednią pielęgnację! Podpowiadamy zatem, jak pozbyć się kompleksów i wybranych problemów skórnych!

Jak pozbyć się kompleksów? Znajdź ich przyczynę!

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak pozbyć się kompleksów związanych z nieatrakcyjnym wyglądem skóry twarzy, musimy przede wszystkim skupić się na znalezieniu przyczyny tego problemu. Zmiany trądzikowe, sucha skóra twarzy, przebarwienia czy pozbawiony blasku i promienności koloryt skóry - mogą być zarówno efektem niewłaściwej pielęgnacji, nieodpowiednio zbilansowanej diety czy częstego kontaktu ze szkodliwymi czynnikami (np. słońcem), jak i wynikiem poważniejszych chorób skóry czy schorzeń ogólnoustrojowych. Jeżeli niedoskonałości na naszej twarzy naprawdę nam przeszkadzają, a co za tym idzie, wywołują duże kompleksy, pierwszym krokiem w walce z nimi powinna być wizyta u dermatologa. Lekarz pomoże nam ustalić przyczynę naszych problemów skórnych i dobierze najskuteczniejszą metodę ich leczenia. Warto zaznaczyć, że likwidacja wybranych mankamentów urody nie zawsze musi wiązać się z poważnym i długotrwałym leczeniem - może okazać się, że w naszym przypadku wystarczy drobna zmiana codziennych nawyków pielęgnacyjnych lub żywieniowych, by całkowicie pozbyć się problemu.

Odwodniona skóra twarzy

Gdy nasza skóra staje się cienka, mało elastyczna, nadwrażliwa, skłonna do przesuszania lub przetłuszczania, ściągnięta, poszarzała i pokryta coraz większą ilością zmarszczek mimicznych oraz nieestetycznych zmian skórnych, może wydawać nam się, że jest to efekt postępującego procesu starzenia się skóry lub poważnych schorzeń skórnych. Tymczasem, w większości przypadków jest to po prostu problem odwodnienia skóry, z którym możemy walczyć przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

Jeśli nasza skóra cierpi na niedobór wody, musimy zapewnić jej głębokie i intensywne nawilżanie przy pomocy kosmetyku o właściwościach hydrofilnych - skutecznie wychwytujących i zatrzymujących wodę w skórze. W tym przypadku doskonałe rozwiązanie może stanowić głęboko nawilżający krem Hydraphase UV Intense Riche La Roche-Posay, który został dostosowany do codziennych potrzeb różnych typów skóry zmagających się z odwodnieniem - pamiętajmy bowiem o tym, że odwodniona skóra twarzy może dotyczyć nie tylko posiadaczek skóry suchej, ale też tłustej czy mieszanej. Warto też wprowadzić zmiany do swojej diety i wzbogacić ją o produkty z dużą ilością  witamin i składników mineralnych. Należy też pamiętać o nawadnianiu organizmu od wewnątrz, pijąc przynajmniej 1,5-2 litry wody dziennie. Dzięki takiemu kompleksowemu działaniu, nasza skóra bardzo szybko odzyska utracony blask, promienność, miękkość i elastyczność.

Jak poradzić sobie z kompleksami? Sposoby na trądzik

Na samym początku warto sobie uświadomić, że trądzik nie jest wyłącznie pewnym defektem kosmetycznym, ale chorobą skóry, która w wielu przypadkach wymaga leczenia pod kontrolą dermatologa. Jeśli zmiany zajmują dużą powierzchnię skóry twarzy, a dodatkowo towarzyszy im stan zapalny, lekarz może zaproponować specjalną kurację antybiotykową lub bardziej nowoczesne leczenie trądziku laserem. Nie oznacza to jednak, że w tym przypadku nie ma znaczenia to, czym na co dzień pielęgnujemy swoją skórę. Wręcz przeciwnie - stosowanie odpowiedniego kremu na trądzik czy środków oczyszczających może przyspieszyć wygranie walki z uporczywymi zmianami trądzikowym.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, by ograniczyć stosowanie środków antybakteryjnych i całkowicie unikać preparatów na bazie alkoholu i mydła - to substancje, które mogą jedynie pobudzać gruczoły łojowe do aktywniejszej pracy. Jeżeli trądzik stanowi dla nas poważny problem, nie zapominajmy, że możemy go również skutecznie zatuszować przy pomocy odpowiednich kosmetyków do makijażu - muszą one jednak charakteryzować się łagodnym składem i lekką formułą, która nie będzie dodatkowo obciążała skóry skłonnej do przetłuszczania i zatkanych porów. W tym przypadku warto zapoznać się z apteczną ofertą kosmetyków do makijażu, które odznaczają się skutecznymi właściwościami kryjącymi, a przy tym zostały specjalnie dostosowane do potrzeb tych typów skóry, które zmagają się z problemami natury dermatologicznej.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły