Skoncentruj się na...

Jak raz na zawsze pozbyć się cieni pod oczami?

Img_Jak raz na zawsze pozbyć się cieni pod oczami?

Tak trudne do zamaskowania cienie pod oczami zazwyczaj przypisywane są przemęczeniu połączonemu z brakiem wystarczającej ilości snu. Rzeczywiście często występują jako rezultat nieprzespanej nocy. Jeśli pojawiają się raz na jakiś czas, wówczas z ich obecnością łatwiej nam się pogodzić. Gorzej, gdy goszczą na naszej twarzy na stałe. Wówczas zazwyczaj szukamy skutecznych sposobów na to, by się ich pozbyć, często wypróbowując coraz to nowsze techniki makijażu. Jak to jednak najczęściej bywa, samo maskowanie problemu nie pomoże nam go rozwiązać. Dlatego też, zamiast ćwiczyć trudną sztukę kamuflażu, lepiej wypowiedzieć walkę cieniom pod oczami i spróbować pozbyć się ich na dobre. Co na cienie pod oczami działa najlepiej?

Cienie pod oczami – przyczyny

Jak to zazwyczaj bywa, aby pokonać problem, najpierw trzeba poznać jego przyczynę. W przypadku cieni pod oczami najczęściej jest nią niewłaściwy styl życia. Występowaniu cieni pod oczami sprzyja bowiem mała ilość snu lub też jego niska jakość, przewlekły stres oraz używki. Zdarza się też, że cienie pod oczami pojawiają się na skutek zażywania niektórych leków. Często są one naturalną konsekwencją procesu starzenia się skóry, która w okolicy oczu staje się cieńsza, przez co pod nią wyraźnie zaznaczają się naczynia krwionośne, widoczne jako nieestetyczne zacieniania pod oczami. Niekiedy występowanie cieni pod oczami ma podłoże genetyczne. Zacienienia pod oczami, podobnie jak obrzęki i opuchnięcia (tzw. worki pod oczami), bardzo często są też rezultatem alergii oraz niewłaściwej pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. W tym przypadku eliminacja cieni pod oczami powinna opierać się przede wszystkim na zmianie nawyków pielęgnacyjnych i zamianie dotychczas stosowanych kosmetyków na produkty dostosowane do szczególnych wymagań skóry wrażliwej.

Skuteczny sposób na cienie pod oczami dla każdego

Jak pozbyć się cieni pod oczami? To pytanie, które chyba choć raz w życiu zadaje sobie każda kobieta. Jeśli problem występuje sporadycznie, wówczas jego rozwiązaniem może być po prostu mocniejszy makijaż. W awaryjnych sytuacjach warto też sięgnąć po domowe sposoby na cienie pod oczami, np. okład z lodu lub kompres z czarnej herbaty. Nałożony na oczy na min. 10 min, pomoże zmniejszyć opuchliznę i rozjaśnić zacienienia. Jeżeli jednak ciemne obszary pod oczami, wyraźnie odznaczające się na tle pozostałej części skóry twarzy stają się naszą codziennością, wówczas musimy sięgnąć po bardziej radykalne metody.

Skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji opartej na deromokosmetykach np: krem nawilżający czy krem pod oczy. Są to produkty zawierające duże ilości składników aktywnych, bezpiecznych nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Tego rodzaju produkty zapewniają skórze optymalny poziom nawilżenia, przez co staje się ona mniej podatna na podrażnienia i szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Stosowane systematycznie, poprawiają kondycję skóry, niwelując jej problemy.  

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły