Skoncentruj się na...

Jakie serum nawilżające do twarzy wybrać?

Img_Jakie serum nawilżające do twarzy wybrać?

Stosowanie serum nawilżającego sprzyja skutecznemu odżywieniu skóry. Staje się ona miękka, gładka i promienna. Dowiedz się, jakie serum nawilżające do twarzy wybrać oraz jak prawidłowo je stosować!

Serum do twarzy, czyli kosmetyk działający lepiej niż krem

Serum do twarzy to produkt pielęgnacyjny, który wykazuje podobne zastosowanie, co krem. Między tymi dwoma kosmetykami, istnieje jednak zasadnicza różnica. Otóż serum jest o wiele bardziej skuteczniejsze od kremu. Wynika to głównie z tego, że jego skład jest niezwykle skoncentrowany i bogaty w substancje aktywne, regenerujące i odżywcze. Dzięki temu, serum wykazuje działanie wielopłaszczyznowe oraz ma zdolność do przenikania w głąb struktur skóry. Wyróżnia się serum dedykowane do aplikacji na powierzchni całej twarzy, a także stricte pod oczy.

Serum nawilżające do twarzy - kiedy się na nie zdecydować?

Fakt, iż serum nawilżające jest bogate w drogocenne składniki aktywne, które doskonale odżywiają skórę, nie jest równoznaczny z tym że biopreparat należy stosować nieustannie, przez cały rok. Aplikacja serum powinna bazować na kuracji trwającej 2-3 tygodnie kilka razy w roku. Najlepiej podjąć się ich wówczas, gdy skóra potrzebuje kompleksowego i silnego odżywienia, np. po zimie czy też po wakacjach. Nie trzeba każdego dnia aplikować serum, aby zauważyć korzyści na skórze, jakie zapewnia ten produkt. Co istotne, na taki biopreparat nawilżający mogą sobie pozwolić kobiety w każdym wieku. Głównym motywem do jego zakupu powinien być jednak nie wiek, a stan skóry. W momencie, gdy jest ona znacznie przesuszona, warto zainwestować w dobre serum do twarzy, ponieważ zwykły krem może nie sprostać jej wymaganiom.

Serum regenerujące do twarzy - cechy dobrego serum

Nie każde nawilżające serum do twarzy będzie dobrym wyborem. Większość produktów tylko z nazwy są tego rodzaju biopreparatami. Szczególną uwagę należy bowiem zwrócić na skład produktu. To on powinien być wyznacznikiem tego, czy warto zainwestować w dane serum, czy odpuścić jego zakup. Nawilżający biopreparat powinien zawierać wiele różnorodnych składników nawilżających, ale też odżywiających skórę i regenerujących barierę naskórkową, która m.in. chroni skórę przed mimowolną utratą wody. Wskazane jest, aby nawilżające serum zawierało takie składniki aktywne, jak kwas hialuronowy, serynę oraz argininę. Pierwszy z nich odpowiada za natychmiastowe nawilżenie skóry, która staje się miękka, gładka i promienna. Dwa kolejne składniki zaś skutecznie zapobiegają przez naskórkowej utracie wody, a co za tym idzie nie dopuszczają odwodnienia skóry. Obok składu, istotne znaczenie dla jakości serum, ma jego konsystencja. Ważne jest, aby produkt z łatwością wchłaniał się w skórę. Przykładem serum o takiej właśnie konsystencji oraz drogocennym składzie, który zawiera dodatkowo wodę termalną, jest Intensywne serum nawilżające do odwodnionej i wrażliwej skóry Hydraphase Intense z La Roche-Posay. Ten dermokosmetyk nie tylko dogłębnie i skutecznie nawilża skórę. Dodatkowo eliminuje uczucie dyskomfortu, wywołanego suchością oraz kompleksowo regeneruje i odżywia skórę.

Jak stosować serum?

Bez względu na rodzaj serum, na które się zdecydujesz, powinnaś przyswoić kilka zasad jego stosowania. Są one bardzo ważne, ponieważ zwiększają efektywność produktu. Otóż jak zostało wspomniane na początku, serum nie należy stosować nieustannie w ciągu całego roku. Warto wybrać kilka tygodni kilka razy w roku, gdy skóra potrzebuje skutecznego i dogłębnego odżywienia. Jeśli zaś chodzi o samą aplikację serum na skórę twarzy, należy pamiętać, by nakładać je na dobrze oczyszczoną i osuszoną twarz. Śmiało możesz nanieść serum pod oczy, ponieważ skóra w tym miejscu jest szczególnie podatna na utratę wody. Serum aplikowane na tę część twarzy doskonale rozjaśnia cienie pod oczami. Ilość serum, jaka powinna znaleźć się na twarzy to dawka w postaci kilku kropli. Tyle w zupełności wystarczy. Następnie należy wsmarować serum w skórę, wykonując przy tym jej delikatny masaż. Biopreparat nawilżający najlepiej stosować na noc, ponieważ w tej porze dnia, skóra wykazuje największe zdolności do regeneracji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby serum aplikować również rano. Warto również wspomnieć, że serum jest kosmetykiem, które można stosować nie tylko na twarz, ale także na całe ciało, włosy i paznokcie.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły