3 pytania do eksperta

Lasery do terapii naczyniowej dają doskonałe rezultaty w leczeniu trądziku różowatego

header defaut article 3questions (LP54466).jpg

Widoczne naczynia krwionośne na twarzy są nazywane trądzikiem różowatym. Schorzeniu często towarzyszy rumień, rozproszone zaczerwienienie na policzkach. Niektóre rodzaje skóry łatwo się zaczerwieniają z powodu stresu, ciepła, zimna, a nawet trawienia. Jak można to wyleczyć? Porada dermatologa.

Jaki jest profil pacjentów z trądzikiem różowatym?

Obecność rozszerzonych naczyń na twarzy świadczy o delikatności naczyń włosowatych skóry.

Dolegliwość ta jest bardziej powszechna u pacjentów o bladej i cienkiej skórze. Pojawieniu się trądziku różowatego sprzyjają pewne czynniki. Nagła zmiana otoczenia z zimnego na gorące, dym papierosowy, przyprawy, alkohol i stres . Te czynniki mogą łatwo spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych na twarzy. Wystrzegajmy się jednak mitów związanych z tymi dolegliwościami: jeżeli masz trądzik różowaty nie oznacza to, że ​​pijesz za dużo!

Co można poradzić pacjentom?

Musimy oczywiście podjąć działania skierowane przeciwko czynnikom prowadzącym do trądziku różowatego.

Gdy pacjent ma bladą skórę, powinien unikać spożywania pikantnej żywności i chronić się przed zimnem za pomocą bardzo mocno nawilżających kosmetyków stosowanych w zimie. Jest to też dobry powód, aby rzucić palenie. Zawsze polecam stosowanie kremów kosmetycznych zawierających składniki aktywne, które działają na mikrokrążenie w skórze. Ważne jest również, aby delikatnie usuwać makijaż, by uniknąć podrażnienia skóry. Na koniec, zachęcam do stosowania odpowiednich korygujących produktów do makijażu.

Jakie mamy rozwiązania w zakresie leczenia?

Gdy to tylko kilka bardzo widocznych naczyń, mamy do wyboru elektrokoagulację.

Obecnie doskonałe wyniki dają też lasery naczyniowe. Laser KTP może znacznie zaleczyć trądzik różowaty w 2 sesjach wykonywanych co 6 tygodni. Stosowanie aparatu IPL (Intense Pulse Light) również daje dobre wyniki w leczeniu trądziku różowatego. Leczenie musi być przeprowadzane w okresie, gdy skóra nie jest wystawiona na działanie słońca.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły