3 pytania do eksperta

Lasery do terapii naczyniowej dają doskonałe rezultaty w leczeniu trądziku różowatego

Img_Lasery do terapii naczyniowej dają doskonałe rezultaty w leczeniu trądziku różowatego

Widoczne naczynia krwionośne na twarzy są nazywane trądzikiem różowatym. Schorzeniu często towarzyszy rumień, rozproszone zaczerwienienie na policzkach. Niektóre rodzaje skóry łatwo się zaczerwieniają z powodu stresu, ciepła, zimna, a nawet trawienia. Jak można to wyleczyć? Porada dermatologa.

Jaki jest profil pacjentów z trądzikiem różowatym?

Obecność rozszerzonych naczyń na twarzy świadczy o delikatności naczyń włosowatych skóry.

Dolegliwość ta jest bardziej powszechna u pacjentów o bladej i cienkiej skórze. Pojawieniu się trądziku różowatego sprzyjają pewne czynniki. Nagła zmiana otoczenia z zimnego na gorące, dym papierosowy, przyprawy, alkohol i stres . Te czynniki mogą łatwo spowodować rozszerzenie naczyń krwionośnych na twarzy. Wystrzegajmy się jednak mitów związanych z tymi dolegliwościami: jeżeli masz trądzik różowaty nie oznacza to, że ​​pijesz za dużo!

Co można poradzić pacjentom?

Musimy oczywiście podjąć działania skierowane przeciwko czynnikom prowadzącym do trądziku różowatego.

Gdy pacjent ma bladą skórę, powinien unikać spożywania pikantnej żywności i chronić się przed zimnem za pomocą bardzo mocno nawilżających kosmetyków stosowanych w zimie. Jest to też dobry powód, aby rzucić palenie. Zawsze polecam stosowanie kremów kosmetycznych zawierających składniki aktywne, które działają na mikrokrążenie w skórze. Ważne jest również, aby delikatnie usuwać makijaż, by uniknąć podrażnienia skóry. Na koniec, zachęcam do stosowania odpowiednich korygujących produktów do makijażu.

Jakie mamy rozwiązania w zakresie leczenia?

Gdy to tylko kilka bardzo widocznych naczyń, mamy do wyboru elektrokoagulację.

Obecnie doskonałe wyniki dają też lasery naczyniowe. Laser KTP może znacznie zaleczyć trądzik różowaty w 2 sesjach wykonywanych co 6 tygodni. Stosowanie aparatu IPL (Intense Pulse Light) również daje dobre wyniki w leczeniu trądziku różowatego. Leczenie musi być przeprowadzane w okresie, gdy skóra nie jest wystawiona na działanie słońca.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły