Historie

„Podczas drugiej ciąży nie popełniłam już tych samych błędów związanych z ekspozycją na słońce”

Img_„Podczas drugiej ciąży nie popełniłam już tych samych błędów związanych z ekspozycją na słońce”

Podczas pierwszej ciąży twarz Marii pokryła się brązowymi plamami, na jej skórze pojawiła się ostuda. Jednak podczas drugiej ciąży chroniła swoją skórę przed słońcem i w ten sposób uniknęła tych przykrych dolegliwości. Oto jej historia.

Kontekst

Mario, jak sądzisz, dlaczego rozwinęła się u ciebie ostuda?

Ponieważ mam blond włosy i jasne oczy, nigdy nie myślałam, że będę miała problem z ostudą. Jak bardzo się myliłam, przekonałam się podczas podróży do Bretanii, gdy byłam w czwartym miesiącu ciąży.

Objawy

Kiedy dokładnie pojawiły się zmiany na twarzy?

Obudziłam się rankiem pewnego dnia i zauważyłam brązową linię pod wargą, podobną do śladu po kawie. A ja przecież stosowałam krem przeciwsłoneczny! Ostatecznie na mojej twarzy uformowała się wielka ostuda. Utrzymywała się przez całą ciążę, a nawet jeszcze kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. W zeszłym roku ponownie zaszłam w ciążę. Tym razem jednak pomyślałam o środkach ostrożności!

Rozwiazanie

To znaczy?

Postanowiłam odwiedzić dermatologa. Lekarka wyjaśniła mi, że ostuda jest związana z hormonami i powinnam być bardzo ostrożna, zwłaszcza na początku ciąży. Zdecydowanie zaleciła mi unikanie słońca, noszenie kapelusza i okularów przeciwsłonecznych, a także stosowanie kremu z filtrem SPF 50 po to, aby ochrona była maksymalnie duża. Posłuchałam jej rady i ostuda nie pojawiła się.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły