0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect

"Od pierwszych dni życia"z myślą o najwyższym bezpieczeństwie

To co dobre i sprawdzone szybko zdobywa uznanie ludzi. Podobnie jest z produktami z gamy Lipikar AP+. Nowe badanie kliniczne, rekomendacje położnych, mam i lekarzy potwierdzają, że z najwyższym bezpieczeństwem podchodzimy do pielęgnacji skóry dziecka, już od pierwszych dni życia.

Poznaj porady położnych dotyczące pielęgnacji najmłodszych już od pierwszych dni życia.
Do wygrania

I etap akcji "Od pierwszych dni na dobre" został zakończony.

Autorzy najciekawszych odpowiedzi o swojej wygranej zostaną poinformowani mailowo.

Zapraszamy do pozostawienia opinii o produktach AP+ na stronie:
https://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabiegów-pielęgnacyjnych/Lipikar/LIPIKAR-BALSAM-AP-p11858.aspx
lub
https://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Lipikar/LIPIKAR-SYNDET-AP-p21745.aspx

Spośród wszystkich opinii wybierzemy 10 najciekawszych, których autorzy otrzymają Szumiącego Misia dla swojego dziecka.

Poznaj opinie
naszych Konsumentów

"Od pierwszych dni życia" z myślą o najwyższym bezpieczeństwie

To co dobre i sprawdzone szybko zdobywa uznanie ludzi. Podobnie jest z produktami z gamy Lipikar AP+. Nowe badanie kliniczne, rekomendacje położnych, mam i lekarzy potwierdzają, że z najwyższym bezpieczeństwem podchodzimy do pielęgnacji skóry dziecka, już od pierwszych dni życia.

Poznaj opinie, rekomendacje i porady osób, które stosują produkty z gamy Lipikar.

Jak zapobiegać podrażnieniom skóry dziecka?

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów człowieka. Jedną z jej podstawowych funkcji to tworzenie bariery ochronnej przed czynnikami fizycznymi, chemicznymi i drobnoustrojami.

Skórze dziecka mogą zaszkodzić: słońce, silny wiatr, mróz, za ciepłe i długie kąpiele, suche powietrze czy też nieodpowiednio dobrane kosmetyki.

Dzieje się tak dlatego, że naskórek niemowlaka  jest cieńszy i słabiej przylega do skóry właściwej, przez co jest bardziej podatny na uszkodzenia. Dodatkowo zasadowy odczyn ph sprzyja stanom zapalnym.

Zapobiegać możesz poprzez:

Jak zapobiegać podrażnieniom skóry dziecka? Zamknij

1. Dobór odpowiednich kosmetyków i preparatów do codziennej pielęgnacji.

Kosmetyki powinny zawierać emolienty czyli składniki tłuszczowe emulsji. Wiążą się one z lipidami w skórze, wklejając się między szczeliny w warstwie lipidowej naskórka i uzupełniają ją. W ten sposób tworzą barierę ochronną przed utratą wilgoci, przed przenikaniem do środka szkodliwych substancji co zapobiega podrażnieniom. Odpowiednio do pory roku i pogody należy stosować kremy ochronne, które będą chroniły dziecko przed: słońcem, wiatrem i mrozem. Zaleca się nakładanie kremu ok 0.5 godz. przed wyjściem.

2. Prawidłową, właściwą pielęgnację dziecka.

Kąpiele z odrobiną emulsji przeznaczone dla dzieci, nie powinny trwać zbyt długo. Temperatura wody to ok 37°C, zbyt gorąca może doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry. Myjemy dziecko ręką, gąbki i myjki mogą podrażniać delikatną skórę niemowlaka, ponadto mogą być siedliskim bakterii i grzybów. Dokładnie oczyszczamy wszystkie fałdy na udach, w pachwinach, przy szyji. Następnie osuszamy delikatnie, nie trzemy skóry. Bardzo ważne jest częste zmienianie pieluszek, co 3-4 godziny. Pieluszki powinny być odpowiednio dobrane. Materiał z której wykonana jest pieluszka powinien zapewnić odpowiedni dostęp powietrza, dzęki czemu skóra może oddychać. Powinien być hipoalergiczny.

3. Dbanie o jego otoczenie.

Unikamy przebywanie dziecka w pomieszczeniach zadymionych dymem papierosowym. W okresie zimowym, kiedy w pomieszczeniach jest suche powietrze możemy stosować nawilżacze, lub mokre pieluszki na kaloryferze. Suche powietrze wysysa również wilgoć ze skóry dziecka naruszając jego barierę lipidową. Należy pamiętać, że niemowlak jest bardzo wrażliwy i bezbronny, a jego komfort i bezpieczeństwo zależy od rodziców.

"Od pierwszych dni życia" z myślą o najwyższym bezpieczeństwie

To co dobre i sprawdzone szybko zdobywa uznanie ludzi. Podobnie jest z produktami z gamy Lipikar AP+. Nowe badanie kliniczne, rekomendacje położnych, mam i lekarzy potwierdzają, że z najwyższym bezpieczeństwem podchodzimy do pielęgnacji skóry dziecka, już od pierwszych dni życia.

Poznaj opinie, rekomendacje i porady osób, które stosują produkty z gamy Lipikar.

złote rady dla młodych rodziców

  • Drodzy Rodzice, podarujcie dziecku jak najwięcej czasu. Noworodek najbardziej potrzebuje teraz Waszej uwagi i czułości. Pielęgnując i bawiąc się z dzieckiem nie spieszcie się. Wasz spokój buduje w nim zaufanie do Was i otaczającego go świata.
  • Uśmiechajcie się często i śpiewajcie swojemu maluszkowi, to zbliża, uczy wyrażać uczucia i obdarowywać nimi innych.
  • Dbajcie o rytm snu i czuwania dziecka według jego potrzeb. Tak organizujcie swój czas i zajęcia, by nie zaburzać stałych pór posiłków, drzemek, oraz zabawy malucha.
  • Zadbajcie o siebie, odżywiajcie się zdrowo, dbajcie o sen i kondycję fizyczną. Wasze dziecko potrzebuje zdrowego rodzica.
  • Znajdźcie czas tylko dla siebie. Chwila na poczytanie książki, ulubiony serial czy rozmowę z przyjacielem poprawi samopoczucie. Noworodek w sposób szczególny odczuwa wszystkie towarzyszące rodzicom emocje i uczucia.
  • Zaufajcie sobie, pamiętajcie, że to Wy jesteście rodzicami i najlepiej wiecie, czego potrzebuje Wasze dziecko. Spośród porad i wskazówek innych osób wybierzcie tę najbliższą sobie.
  • Dajcie sobie pomóc, jeśli jest to możliwe i Wam potrzebne. Proszenie o wsparcie i korzystanie z pomocy rodziny i przyjaciół nie zawsze jest proste, a często daje szansę na regenerację sił, zdobycie wiedzy i nowych umiejętności.
  • Przyglądajcie się dziecku i sobie, a z czasem zobaczycie, jak razem zmieniacie się i rozwijacie.
  • Cieszcie się rodzicielstwem. Radość z drobnych, codziennych spraw jest podstawą satysfakcji.
Jak sprawdzić stan zdrowia skóry dziecka? Zamknij

Noworodek kreuje siebie z doświadczeń jakie czerpie z najbliższego otoczenia. Przedmioty w jego zasięgu pozwalają mu na rozwój według określonego planu, identycznego dla wszystkich dzieci. Miłość i poczucie bezpieczeństwa zapewniają rozwój zgodny z jego własnym planem, który jest niepowtarzalny, bo wynikający ze zdolności i wewnętrznej siły.

"Od pierwszych dni życia" z myślą o najwyższym bezpieczeństwie

To co dobre i sprawdzone szybko zdobywa uznanie ludzi. Podobnie jest z produktami z gamy Lipikar AP+. Nowe badanie kliniczne, rekomendacje położnych, mam i lekarzy potwierdzają, że z najwyższym bezpieczeństwem podchodzimy do pielęgnacji skóry dziecka, już od pierwszych dni życia.

Poznaj opinie, rekomendacje i porady osób, które stosują produkty z gamy Lipikar.

jak sprawdzić stan zdrowia skóry dziecka?

W momencie porodu skóra dziecka jest pokryta mazią płodową która zapewnia jej ochronę w okresie pierwszych kilku dni życia. Grubość tej warstwy zmienia się w zależności od wieku ciążowego dziecka. Maź płodowa jest bardzo złożona w swoim składzie, zawiera przeciwbakteryjne peptydy/białka i kwasy tłuszczowe. W połączeniu tworzą one barierę dla bakterii i grzybów. Rozwój bariery skórnej niemowlęcia trwa do ukończenia przez nie pierwszego roku życia, dlatego konieczne jest zachowanie ostrożności w codziennym rytuale jej oczyszczania. Tolerancja i bezpieczeństwo łagodnych środków mają ogromne znaczenie dla jej wrażliwości w kontakcie ze środkami myjącymi.

Jak prawidłowo kąpać nowordka? Zamknij

Dobór akcesoriów i preparatów, to decyzja, którą powinnaś podjąć w oparciu o najnowsze doniesienia i wytyczne, doświadczenie oraz indywidualne potrzeby noworodka. Badania potwierdzają, że zachowanie nienaruszonej bariery naskórka przez minimalizowanie ekspozycji na mydło i przez nieusuwanie mazi płodowej w pierwszych dniach życia dziecka jest najlepszym środkiem umożliwiającym funkcjonowanie bariery skórnej. W tym czasie skóra zostaje skolonizowana przez mikroorganizmy i rozwija swoje własne, stabilne środowisko.

„Lipidy naskórkowe odgrywają kluczową rolę w podtrzymywaniu bariery skórnej integralności i zdrowia”.

Jest to poparte obserwacjami osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, u których występuje zmniejszony poziom naskórkowych lipidów. Ponieważ naskórek stale złuszcza się, ważne jest, aby lipidowe uszczelnienie wokół każdego keratynocytu pozostało nienaruszone. Ta bariera nie może być sztucznie odtworzona. Uszkodzony naskórek jest bardziej podatny na utratę wody, co prowadzi do wysychania skóry. To, z kolei, wzmaga prawdopodobieństwo nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne, takie jak mikroorganizmy lub alergeny.

"Od pierwszych dni życia" z myślą o najwyższym bezpieczeństwie

To co dobre i sprawdzone szybko zdobywa uznanie ludzi. Podobnie jest z produktami z gamy Lipikar AP+. Nowe badanie kliniczne, rekomendacje położnych, mam i lekarzy potwierdzają, że z najwyższym bezpieczeństwem podchodzimy do pielęgnacji skóry dziecka, już od pierwszych dni życia.

Poznaj opinie, rekomendacje i porady osób, które stosują produkty z gamy Lipikar.

Jak zapobiegać wysypkom u niemowląt?

Nieinfekcyjna wysypka pojawiająca się w ciągu pierwszych tygodni życia iie wymaga żadnego leczenia i zazwyczaj mija w ciągu kilku dni. Zaliczana jest do stanów adaptacyjnych skóry noworodka związanych ze zmianą środowiska. Skóra noworodka i małego dziecka jest anatomicznie i czynnościowo niedojrzała.

Poznanie złożonych zależności związanych z budową, rozwojem i funkcjami skóry stanowi powstanie właściwej odnowy i pielęgnacji. Jej szczególna rola uwidacznia się w okresie adaptacji pourodzeniowej noworodka, kiedy zaczyna pełnić istotne życiowe funkcje w zakresie ochrony mechanicznej, termoregulacji, odporności oraz bariery chroniącej przed niewidoczną utratą wody. Płyny do kąpieli i inne środki, jakich będziecie używać do kąpieli powinny w swoim składzie zawierać konserwanty. Ich obecność w kosmetykach przeznaczonych dla dzieci zapobiega zanieczyszczeniu produktu przez szkodliwe bakterie. Poddane badaniom klinicznym są bezpieczne i dobrze tolerowane przez skórę. Ważne jest by czytać zalecenia producenta co do rozcieńczania i ilości aplikowania. Podstawowe kryteria, które powinny spełniać tj. łagodność dla skóry i oczu, niewysuszający i niepodrażniający.

Jak sprawdzić stan zdrowia skóry dziecka? Zamknij

"Od pierwszych dni życia" z myślą o najwyższym bezpieczeństwie

To co dobre i sprawdzone szybko zdobywa uznanie ludzi. Podobnie jest z produktami z gamy Lipikar AP+. Nowe badanie kliniczne, rekomendacje położnych, mam i lekarzy potwierdzają, że z najwyższym bezpieczeństwem podchodzimy do pielęgnacji skóry dziecka, już od pierwszych dni życia.

Poznaj opinie, rekomendacje i porady osób, które stosują produkty z gamy Lipikar.

Jak prawidłowo kąpać nowordka?

Każda pora dnia jest odpowiednia na kąpiel, ale warto każdego dnia wykonywać ją o tej samej porze. Przed karmieniem, ale kiedy dziecko nie będzie jeszcze głodne. Jednak zanim rozpoczniecie kąpiel wprowadźcie malucha w pogodny nastrój, a wtedy stanie się ona wspaniałą przygodą. Do kąpieli wybieraj płynne preparaty, nie zawierające mydła. Idealny kosmetyk to taki, który nie powoduje zmiany pH skóry. Odpowiedni dobór kosmetyków i częstość ich stosowania ma wpływ na fizjolo-giczne dojrzewanie i wzmocnienie bariery skórnej.

Toaleta noworodka wymaga wcześniejszego przygotowania potrzebnych rzeczy:

Jak prawidłowo kąpać nowordka? Zamknij
  • Wanienka z wodą (przy pierwszych kąpielach wystarczy 5 cm od dna)
  • Termometr (Do sprawdzenia temperatury wody, możecie zrobić to również łokciem lub przegubem dłoni, nie powinna przekraczać 37 st. C)
  • Płyn do mycia ciała z dozownikiem
  • Krem przeciw odparzeniom
  • Ubranka
  • Przewijak
  • Rożek kąpielowy lub 2 dwa ręczniki
  • Gaziki jałowe
  • Waciki bawełniane
  • Myjka bawełniana
  • Szczoteczka do włosków z miękkim włosiem
  • Oliwka (Nasączony oliwką wacik dobrze usunie pozostałości tłustych maści i kremów)
  • Miseczka z ciepłą wodą
   (Do umycia twarzyczki)
  • Sól fizjologiczna (Do przemywania oczu za pomocą jałowego gazika. W kierunku od zewnętrznego kącika oka do noska)
  • Czysta pieluszka

Pomieszczenie w którym będziecie kąpać Waszego maluszka należy ogrzać do temperatury 22-24 st. C. Noworodek rozluźni się wtedy i na chwilę powróci do znanego mu środowiska wodnego w brzuchu mamy. Pomoc drugiej osoby, zwłaszcza na początku może okazać się niezbędna. Na dno wanienki wkładamy pieluszkę lub mały ręcznik, aby było mniej ślisko. Zakup wielorazowego wkładu z gąbki nie jest najlepszym wyborem ze względu na ilość i tempo rozwoju bakterii jakie mnożą się w wilgotnym materiale.