Historie

"Skutecznie usunęłam brązowe plamy z mojej skóry"

Img_"Skutecznie usunęłam brązowe plamy z mojej skóry"

W wieku 35 lat u Barbary na twarzy i na wierzchu dłoni pojawiły się brązowe plamki. Z pomocą dermatologa i dzięki właściwym środkom pielęgnacyjnym udało się jej skutecznie je usunąć.

Kontekst

Barbaro, kiedy pojawiły się u Ciebie brązowe plamy?

Kilka lat temu na mojej twarzy stopniowo zaczęły się pojawiać brązowe plamy. Niektóre z nich pojawiły się również na wierzchu moich dłoni. Mój siostrzeniec Julek, który ma 5 lat, nawet zapytał mnie, dlaczego moje ręce są brudne! Widząc, że plamy te stają się z czasem coraz bardziej widoczne, zaczęłam się trochę martwić.

Objawy

Jak na to zareagowałaś?

Nie przyjęłam tego zbyt dobrze. To tak, jakby moja skóra nagle postarzała się o 20 lat. Zmarszczki są normalne, każdy w moim wieku je ma. Ale brązowe plamy są inne. Przypominały mi plamki, które widziałam u ludzi bardzo starych. U nikogo nie są one zbyt atrakcyjne, więc postanowiłam się nie poddawać. Udałam się do dermatologa, który wyjaśnił, że moje brązowe plamy to powszechny problem spowodowany głównie regularnym wystawianiem skóry na słońce. Przepisał mi produkt odbarwiający, aby usunąć plamy i chronić moją skórę przed słońcem na co dzień.

Rozwiazanie

Czy stosowanie produktu depigmentacyjnego coś zmieniło?

Terapia trwała 4 miesiące zanim brązowe plamy zniknęły ale warto było czekać! Oczywiście teraz nadal przestrzegam zaleceń mojego dermatologa. Zbyt się boję, żeby ten problem nie powrócił! Jestem ostrożna na słońcu i chronię skórę przez cały rok za pomocą produktu, który zawiera filtry przeciwsłoneczne. Używam również kremu z wysokim filtrem, kiedy moja skóra może być bardziej narażona na działanie słońca. Nie zapominam o stosowaniu go na dłoniach! Jestem zadowolona z tego, że byłam w stanie skutecznie usunąć brązowe plamy z mojej skóry, myślałam, że będzie ona tak wyglądać już zawsze!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły