0

Zapisz się do naszego Newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymać specjalne oferty oraz najnowsze wiadomości od La Roche-Posay

Media Widget 01Media Widget 02Media Widget 03

 

test Fb connect
|ARTSEG_OP_PARENTSCORNER_SCARS | |

KĄCIK RODZICÓW

Jak leczyć blizny i otarcia u Twojego dziecka?

Porady dermatologów i pediatrów. Czy blizny i otarcia u Twojego dziecka mogą być groźne? Dowiedz się jak rozpoznać oraz leczyć blizny i otarcia. Poznaj Cicaplast - eksperta w pielęgnacji powierzchownych podrażnień skóry.

Blizny i otarcia

Blizny a słońce: co powinnaś wiedzieć?

Świeże blizny na twarzy i ciele są bardzo wrażliwe na promieniowanie UV i mogą ulec oparzeniu lub przebarwieniu. Zadbaj o ochronę przeciwsłoneczną, aby nie narażać się na choroby skóry i uszkodzenie blizny.

Img_Blizny a słońce: co powinnaś wiedzieć?

Co sprawia, że blizny są wrażliwe na słońce?

Świeże blizny (jeszcze różowe i gojące się) są bardzo wrażliwe na promieniowanie UV i mogą łatwo ulec oparzeniu. Połączenie zapalenia w gojącej się tkance i ekspozycji na słońce może prowadzić do hiperpigmentacji pozapalnej, powodującej zmianę barwy blizny i otaczającej jej skóry na ciemnobrązowy. Przebarwienie blizny może utrzymywać się miesiącami lub nawet latami, dlatego od samego początku ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Bez wątpienia ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony niesie ze sobą ryzyko nowotworu skóry.

› RATUJ SWOJĄ SKÓRĘ

Czy muszę chronić swoją bliznę przed słońcem?

Mniej więcej w pierwszym roku po pojawieniu się blizny na twarzy lub innych częściach ciała zdecydowanie niezbędna jest specjalna pielęgnacja. Przed wyjściem z domu ochroń bliznę stosując produkt o bardzo wysokiej ochronie przeciwsłonecznej (najlepiej SPF50+). Próba opalenia skóry w celu ukrycia blizny nie jest dobrym pomysłem i najprawdopodobniej doprowadzi do jeszcze większej jej widoczności. Pamiętaj, wszystkie formy uszkodzenia skóry (w tym tatuaże! ) mogą prowadzić do nadmiernej pigmentacji po ekspozycji na słońce. Bez względu na rodzaj uszkodzenia, twoje motto i sposób na blizny to „ochrona”.

PARENTS_CORNER_SCARS_AND_SUN_IMG_02

Co jeżeli moja blizna jest brązowa lub czarna?

Jeżeli twoja blizna stała się brązowa lub czarna, czasem z ciemną obwódką, prawdopodobnie blizna uległa hiperpigmentacji. Jest to zwykle spowodowane ekspozycją na słońce, gdy blizna była jeszcze świeża i goiła się. Z uwagi na to, że ciemny wygląd może utrzymywać się latami, niektórzy zgłaszają się na zabiegi dermatologiczne w gabinecie (laser, środki odbarwiające, zabieg rewizyjny). Każde leczenie blizny będzie trwało i nie jest tanie, dlatego stara zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” jest tym bardziej właściwa.

Polecane produkty

Zobacz wszystkie produkty