Skoncentruj się na...

Czym myć twarz trądzikową?

Img_Czym myć twarz trądzikową?

Trądzik to niezwykle przykra i uporczywa zmiana skórna. Niegdyś kojarzyła się wyłącznie z okresem dojrzewania nastolatków, dziś jednak dotyka coraz większej liczby kobiet dojrzałych. Pielęgnacja skóry trądzikowej wymaga podjęcia wyjątkowych kroków. Wiele osób uważa, że skóra trądzikowa powinna być wysuszona, przez co wykwity skórne wysychają od środka i znikają. Nic bardziej mylnego! Pielęgnacja twarzy trądzikowej wymaga nawet lepszego nawilżania niż zwykła skóra. Sposoby na trądzik są tak różne, jak różne są osoby nim dotknięte. Zanim sięgniesz po tabletki na trądzik, zobacz, czym myć twarz trądzikową oraz jakie są domowe sposoby na trądzik.

Czym myć twarz trądzikową?

Jednym z podstawowych pytań osób dotkniętych trądzikiem jest pytanie - czym myć twarz trądzikową. Dzieje się tak nie przez przypadek. Istnieje wiele środków oraz kosmetyków, które zamiast ukoić skórę, jeszcze bardziej ją podrażniają. Dlatego odpowiednie oczyszczanie skóry to połowa sukcesu. Oto kilka kroków, które pomogą Ci dobrze oczyścić twarz.

  • Zapomnij o zwykłym mydle! - Mydło bardzo wysusza skórę i zaburza jej naturalny poziom pH. Zwykłym mydłem myj co najwyżej ręce.
  • Zamiast wody stosuj napar z ziół - woda z kranu ma także właściwości wysuszające. Dobrym zamiennikiem wody jest napar z rumianku. Nie musi być on świeży. Zalej kilka torebek rumianku kilkoma litrami wody ( w zależności od pojemnika w jakim będziesz go parzyć. Może być duży garczek). Poczekaj aż woda będzie wystarczająco zimna by myć nią twarz. Taki rumianek może być używany nawet przez kilka dni.
  • Używaj żeli lub pianek do mycia twarzy trądzikowej - najważniejsze jest, aby Twój żel nie zawierał alkoholu (bardzo wysusza skórę!). Najlepiej sięgaj po kosmetyki przeznaczone dla skóry trądzikowej i wrażliwej. Nie wysuszają one skóry a jednocześnie zapobiegają jej nadmiernemu przetłuszczaniu się, które prowadzi do zatkania porów i powstawania nowych niedoskonałości. O poradę zapytaliśmy specjalistów La Roche-Posay, którzy opowiedzieli o oczyszczającym żelu Effaclar. Żel nie zawiera mydła, alkoholu, parabenów, przez co nie podrażnia skóry.
  • Stosuj tonik - odpowiednio dobrany tonik będzie wyrównywał poziom pH skóry, oczyszczał skórę, działał wyciszająco i kojąco.

Co poza oczyszczaniem skóry trądzikowej?

Poza wiedzą czym myć twarz trądzikową, bardzo ważne jest pytanie, jak ją nawilżać. W tym celu należy sięgać jedynie po kremy nawilżające do skóry trądzikowej i wrażliwej. Krem nie może za bardzo zatykać porów skóry, szczególnie jeżeli Twoja skóra ma tendencję do przetłuszczania się i błyszczenia.

Pielęgnacja skóry trądzikowej od środka

Odpowiednie oczyszczanie oraz nawilżanie skóry trądzikowej jest niezwykle istotne. Możesz jednak troszczyć się o piękną skórę również za pomocą odpowiedniego odżywiania.
W tym celu:

  • unikaj słodyczy - cukier wpływa bardzo negatywnie na stan Twojej skóry.
  • ogranicz spożywanie alkoholu - ten wysusza skórę i odwadnia cały organizm. Skutki jego picia możesz zobaczyć na twarzy już następnego dnia.
  • rzuć palenie - zawarte w papierosach toksyny zatruwają organizm oraz skórę, w tym także twarzy.
  • unikaj ostrych przypraw
  • polub warzywa i owoce - są cennym źródłem witamin niezbędnych do zachowania dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły