Skoncentruj się na...

Kilka rodzajów trądziku, kilka rodzajów skóry tłustej

Img_Kilka rodzajów trądziku, kilka rodzajów skóry tłustej

Trądzik objawia się zaskórnikami i plamkami. Może przybrać różne formy. We wszystkich przypadkach w celu zwalczania trądziku należy zastosować określone zabiegi regulujące wydzielanie łoju.

Objawy

Od trądzikowych zmian niezapalnych do trądziku zapalnego

Istnieją różne formy trądziku. Przede wszystkim mogą pojawić się zaskórniki (wągry i wypryski), to jest trądzikowe zmiany niezapalne. Ale trądzikowi mogą również towarzyszyć pryszcze i większe zmiany. W środowisku pozbawionym tlenu bakterie naturalnie występujące w skórze (tzw. P.acnes) mogą się namnażać i tworzyć ogniska zapalne, które rozprzestrzeniają się w dolnych warstwach skóry. Jest to trądzik zapalny. Generalnie często te dwie formy dolegliwości współistnieją ze sobą, a wtedy schorzenie to bywa określane jako trądzik mieszany. Problem ten dotyczy prawie 60% pacjentów z trądzikiem.

Przyczyny

Trądzik: problem pojawiający się z różnych powodów.

Na pojawienie się zmian trądzikowych wpływa kilka czynników. Trądzik głównie pojawia się z powodu zaburzeń hormonalnych (dojrzewanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego, ciąża, itd.), ale także na skutek stresu i zmęczenia, które mogą prowadzić do nadprodukcji łoju i proliferacji bakterii. Kiedy łój nie może już normalnie wypływać z gruczołów łojowych, pory skóry zostają zablokowane. Pojawiają się zaskórniki i plamki.

Zabiegi pielegnacyjne

W przypadku leczenia trądziku wymagane jest łagodne podejście.

Aby pozbyć się trądziku, skórę należy pielęgnować delikatnie. Należy również przestrzegać codziennie kilku podstawowych zasad:


  • Dokładnie oczyszczamy skórę za pomocą produktu opracowanego specjalnie dla skóry tłustej.

  • Stosujemy produkt pielęgnacyjny każdego dnia. To jest prawdziwy klucz do sukcesu w leczeniu trądziku.

  • Należy stosować produkty przeznaczone dla skóry tłustej i dermokosmetyki do makijażu, które nie zatykają porów.

  • Chronimy skórę przed słońcem, które wbrew obiegowym opiniom, jest fałszywym przyjacielem w leczeniu trądziku.

  • Nie wyciskamy pryszczy.Oprócz tych środków, dermatolog może również przepisać pewne leki stosowane w leczeniu trądziku. Nie wahaj się z nim o tym porozmawiać.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły