Skoncentruj się na...

Sucha skóra z trądzikiem - jak nawilżyć skórę?

Img_Sucha skóra z trądzikiem - jak nawilżyć skórę?

Codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej może okazać się bardzo trudnym zadaniem, szczególnie w przypadku, gdy trądzikowi towarzyszy jednocześnie skłonność skóry do przesuszania. Jak zatem skutecznie pielęgnować suchą skórę z trądzikiem? Podpowiadamy, jak nawilżyć suchą skórę trądzikową i zapobiec rozwojowi nieestetycznych zmian!

Sucha skóra i trądzik - czy to w ogóle możliwe?

Trądzik to problem, z którym zazwyczaj mają do czynienia posiadaczki skóry tłustej lub mieszanej - wynika to przede wszystkim z tego, że te dwa typy skóry posiadają największe skłonności do wydzielania nadmiernej ilości sebum przez gruczoły łojowe. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że skóra tłusta lub mieszana może również stać się przesuszona - nasze gruczoły łojowe mogą wydzielać nadmierną ilość sebum, zatykać pory na skórze, a także wywoływać problem zmian trądzikowych nawet wtedy, najbardziej zewnętrzna warstwa naskórka jest napięta i sucha. Choć w tym przypadku będzie to jedynie cecha przejściowa skóry, a nie stała, to może ona sprawić jeszcze więcej trudności podczas wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Sucha skóra a trądzik - jak tworzy się problem skóry suchej trądzikowej?

Skóra sucha z trądzikiem jest rezultatem skóry tłustej i odwodnionej, która posiada zwiększone skłonności do utraty wody. Dzieje się tak w wyniku produkcji nadmiernej ilości sebum, które przenika pomiędzy komórkami skóry. Za suchą skórę z trądzikiem może też odpowiadać zbyt duża ilość kwasu linolowego, który jest składnikiem sebum i zwiększa skłonność przepuszczania wody przez naskórek. Oznacza to tym samym, że nadmiar sebum nie stanowi gwarancji utrzymania prawidłowego nawilżenia skóry, a może wręcz stanowić przyczynę jej odwodnienia i przesuszenia.

Trądzik i sucha skóra - jak ją pielęgnować?

Przy suchej skórze z trądzikiem musimy przede wszystkim skupić się na jej nawilżaniu przy pomocy odpowiednich preparatów aptecznych. Pamiętajmy o tym, że trądzik to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim choroba skóry, która wymaga od nas stosowania skutecznych, a zarazem bezpiecznych preparatów. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry tłustej lub trądzikowej, bogate w substancje nawilżające np. krem nawilżający przeciw błyszczeniu skóry Effaclar Mat La Roche-Posay. Takie kosmetyki z jednej strony zredukują problem suchości naskórka, z drugiej będą ograniczać nadmierną produkcję sebum i przeciwdziałać niedoskonałościom w postaci zmian trądzikowych.

Pamiętajmy też o tym, by w odpowiedni sposób oczyszczać swoją skórę przy pomocy łagodnych kosmetyków myjących - pozbawionych m. in. alkoholu etylowego, który bardzo często możemy znaleźć w preparatach przeznaczonych dla skóry tłustej. Alkohol sprawi, że sucha skóra z trądzikiem jeszcze bardziej się przesuszy, a problem zmian trądzikowych tylko się pogłębi.

Skóra sucha trądzikowa - kiedy do dermatologa?

Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry z trądzikiem nie zawsze okazuje się wystarczająca, by całkowicie pozbyć się tego problemu. Czasami problem jest na tyle złożony, że najlepiej zasięgnąć rady lekarza lub po prostu poddać się specjalistycznemu leczeniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy suchej skórze trądzikowej towarzyszą suche plamy na twarzy czy stan zapalny. Istnieje kilka różnych metod leczenia trądziku przy suchej i odwodnionej skórze - specjalista dobierze najskuteczniejszy sposób, biorąc pod uwagę wiele indywidualnych czynników.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły